• Головна
  • На ІІІ Всеукраїнському літературно-музичному фестивалі „Розстріляна молодість” вшанували воїнів-інтернаціоналістів
11:45, 10 лютого 2012 р.

На ІІІ Всеукраїнському літературно-музичному фестивалі „Розстріляна молодість” вшанували воїнів-інтернаціоналістів

9 лютого у Житомирському українського музично-драматичного театрs ім. І. Кочерги відбувся гала-концерт ІІІ Всеукраїнського літературно-музичного фестивалю вшанування воїнів-інтернаціоналістів „Розстріляна молодість”. Відкрив захід голова оргкомітету, засновник фестивалю, директор Житомирського професійного ліцею харчових технологій, полковник СБУ і письменник Анатолій Шмалюк.
У якості почесного гостя виступив голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук. Усіх, на чию долю випало нелегке випробування війни – воїнів-афганців, героїв війн і локальних конфліктів – Сергій Миколайович привітав з 23-ю річницею виведення радянських військ із Афганістану та Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав від імені облдержадміністрації, депутатів обласної ради, її голови Йосипа Запаловського та всіх земляків.
Сергій Рижук наголосив: „Ви залишаєтеся прикладом мужності, відваги, зразком людей, для яких обов’язок – це не просто слово, а суть життя. Завдячуємо сьогодні всім тим, хто продовжує брати активну участь у розбудові держави, громадському житті, патріотичному вихованні молодого покоління України”.
„Сьогоднішній гала-концерт із промовистою назвою „Розстріляна молодість” є яскравим свідченням того, що молодість не можна розстріляти, що життя продовжується. А з далекої і недалекої історії ми і наші діти винесли гіркий досвід війни, щоб більше ніколи не допускати подібних помилок, не бути учасниками міждержавних конфліктів і війн, щоб жити в мирі і достатку” – сказав очільник області.
У ІІІ Всеукраїнському літературно-музичному фестивалі «Розстріляна молодість» взяли участь близько 500 учасників – авторів, виконавців, творчих колективів з різних куточків України (Одеська, Сумська, Полтавська, Миколаївська, Донецька, Луганська, Рівненська, Черкаська, Запорізька області). Виступаючи перед присутніми голова обласної організації ветеранів афганської війни (воїнів-інтернаціоналістів) Павло Ментов зазначив: „Особливість нашого фестивалю в тому, що він щороку розширюється, сьогодні виступають учасники не тільки з України, а й із країн СНД. Також приємно, що з нами на цьому святі пам’яті – представники обласної влади”. Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Пастовенський став головним координатором фестивалю, а начальник управління культури і туризму Юрій Градовський – його лауреатом.
Для участі у фестивалі конкурсанти подавали літературні твори, пісні, літературно-музичні композиції на військово-патріотичну тематику, присвячену воїнам-інтернаціоналістам. Організаційний комітет провів три відбіркові тури, в яких взяли участь більше двохсот професійних та самодіяльних поетів, композиторів, художників, співаків, народних і творчих колективів, колективів духових оркестрів, учнівська і студентська молодь.
Фестиваль був заснований 2000 року як обласний, згодом став – Поліським регіональний, а у 2010-му році переріс у всеукраїнський. За роки існування до участі у фестивалі долучилися понад 5 тисяч творчих особистостей.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...