• Головна
  • Афера століття: Ботанічний сад таки вкрадуть у житомирян?
13:15, 15 лютого 2012 р.

Афера століття: Ботанічний сад таки вкрадуть у житомирян?

9 лютого депутати Житомирської міської ради показали зробили наступний крок до вирубки ботанічного саду на Польовій. З «благословення» губернатора Сергія Рижука, більше 30 народних обранців плюнули в душу житомирянам, які захищали ботанічний сад.

 

36 депутатів проти тисяч житомирян

Місцевого самоврядування в нашому місці немає – це не новина. Але сесія яка відбулась 9 лютого стала підтвердженням – депутатам, яких ми обирали байдужа думка житомирян. Нагадаємо, більше 5000 підписів було зібрано житомирянами восени, щоб зберегти ботанічний сад і не дати побудувати на його місці черговий гіпермаркет. Тоді експерти в один голос говорили про негатив, який понесе за собою вирубка саду, люди виходили під стіни міськради, зустрічались з депутатами, слухали обіцянки…

Депутати несподівано повернулись до питання приватизації п'яти гектарів землі у Ботанічному саду. Нагадаємо операція задля того, щоб знайти їй виправдання була розділена на два етапи: перший перевести ділянку у власність міста, другий – вирубати сад під будівництво «Епіцентра».

Винесене на сесію питання щодо передачі Ботанічного саду у межі міста не знайшло підтримки депутатів у комісіях. Те, що хвилювало людей багато місяців, просто внесли в порядок денний «з голосу». Але судячи з усього, така «імпровізація» мала попередню підготовку і отримала чималу підтримку. Це було зручно, щоб знову не дивитись людям в очі.

 

Для кого рубатимуть дерева?

За передачу землі місту проголосувало 36 депутатів, які вочевидь вже приготували своїм виборцям відмовки, про те, що земля місту не завадить і ще не факт, що там буде гіпермаркет, може навіть оздоровчий центр? Але все це, якщо дивитись правді у вічі виглядає інакше. Чи будете ви впевнені, що ягня залишиться живим, якщо віддасте його під опіку вовка?

Нагадаємо, що ініціатива врубки Ботанічного саду виходила напряму з кабінету голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Рижука. Саме він вперше заговорив про інвестиції і робочі місця, помноживши фантазії на кілька нулів. І пообіцяв розвісити на стовпах депутатів, які його не підтримають. Але на відміну від ТТУ, коли губернатор пообіцяв людям зарплати і пішов у відпустку, в питанні ботанічного саду він переймається особливо ретельно.

Не дивлячись на протести прокуратури, розслідування СБУ, навіть йдучи на зміну структури керівництва регіоналів в місті, Сергій Рижук протягнув питання Ботанічного саду. Чи буде тут будуватись «Епіцентр» чи інший інвестор, наразі невідомо. Перший нібито відмовився від ділянки після минулорічного скандалу. Можливо, тепер процес повернеться назад чи губернатор має на прикметі іншого, але цього разу не хоче говорити наперед. Як би там не було, навряд чи хтось думає, що голова ОДА вирішив збудувати тут житло для викладачів Агро університету чи оздоровчий комплекс для житомирян.

 

Депутати порушили закон

Про це «Субота» дізналась у людини, яка очолювала Ботанічний сад останні 15 років — доцента Національного агроекологічного університету, заслуженого природоохоронця України, кандидата біологічних наук, члена Ради ботанічних садів та дендропарків України Володимира Харчишина.

Поведінка депутатів справедливо обурює Володимира Харчишина, адже науковець віддав садові добру половину свого життя. “Відновлювали його ледве не з нуля, заливали ставки, висаджували дерева”, - згадує він.

- Парадоксально, але остання спроба забрати частину Ботсаду була рівно тридцять років тому. Тоді Житомирський завод верстатів-автоматів хотів побудувати тут свій стадіон. Завдяки Борису Патону та директору Донецького ботсаду Євгенові Кондратюку вдалося відвоювати зелені насадження.

На думку Володимира Харчишина, голосування за передачу Ботанічного саду відбулося з величезними порушеннями.

- Землі Ботанічного саду, згідно статті 33 Земельного кодексу, відносяться до особливо цінних. До таких земель відносяться парки, території Ботанічних садів, господарства при вузах тощо. У кодексі чітко виписана процедура відчуження таких земель. Вони відбуваються виключно через Верховну Раду. Ніяк інакше... Тож, виходить, що наші депутати міські перевищили свої повноваження. Ми плануємо з цього приводу звернутися до правоохоронних органів. Нехай обласна прокуратура дасть оцінку цих подій. Бо так завтра без нас наші квартири попродають...

 

P.S. Через кілька тижнів прийде весна. Чи прийде вона для ботанічного саду? Чи будемо ми знову милуватись яблуневим цвітом?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...