• Головна
  • Податківці та підприємці Житомирщини домовилися про взаємодовіру
12:15, 16 лютого 2012 р.

Податківці та підприємці Житомирщини домовилися про взаємодовіру

Як сьогодні розвивається мале та середнє підприємництво у Житомирській області, на що йому можна сподіватися в майбутньому, особливо в умовах дії нового Податкового кодексу? На цих питаннях і не тільки зосередили свою увагу учасники обласного форуму на тему „Проблемні питання ведення малого та середнього бізнесу в Житомирській області та шляхи їх вирішення”, проведеного з ініціативи Державної податкової служби у Житомирській області. Участь у форумі взяли представники активні представники малого та середнього бізнесу Житомирщини, обласної державної адміністрації,  управління праці та соціального захисту населення, територіальної державної інспекції праці, головного управління Пенсійного фонду України в області, територіального відділення Всеукраїнської громадської організації АППУ у Житомирській області, керівники громадських організацій.
Відкриваючи форум голова ДПС у Житомирській області Сергій Шинкаренко зазначив, що мале і середнє  підприємництво займають важливе місце у соціально-економічному розвитку не лише окремої області, а й держави в цілому. Перевагою малого бізнесу та підприємництва є його: мобільність, швидка адаптація, використання інновацій та новітніх технологій, формування конкурентного середовища, забезпечення зайнятості населення, зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів, підвищення громадської активності підприємницького середовища. «У цій сфері уже досягнуто певних позитивних зрушень, сьогодні ми можемо впевнено говорити про те, що в області створено базу для розвитку малого підприємництва, зменшено адміністративний тиск на підприємців, спрощуються дозвільні процедури та процес започаткування підприємницької діяльності,» - наголосив С.В.Шинкаренко.
Крім того, головний податківець області зупинився на перевагах щодо започаткування та розвитку малого та середнього, які  встановлені нормами Податкового кодексу України. Насамперед, він підвів підсумки кампанії з перереєстрації підприємців - юридичних та фізичних осіб. Майже 40 тисяч підприємців області виявили бажання працювати на спрощеній системі оподаткування.
Сьогодні податківці бачать своє завдання в тому, щоб допомогти суб'єктам господарювання розвивати підприємницьку діяльність, створювати нові робочі місця. Податкова служба йде назустріч сумлінним платникам податків, запроваджує новації, спрямовані на покращення їх обслуговування. Це і впровадження електронної податкової звітності, і автоматичне відшкодування ПДВ, і загальне зменшення кількості податкових перевірок та мораторій на проведення перевірок малого та середнього бізнесу, тощо.
З метою підвищення якості обслуговування та мінімізації незручностей, створення комфортних умов для платників податків в області протягом І півріччя заплановане відкриття сервісних центрів.
Сергій Шинкаренко повідомив, що податковою службою України започаткована нова ініціатива, яка має назву «Пульс Податкової». Платник податків матиме змогу вийти на прямий контакт із керівництвом служби у разі будь-яких перешкод у своїй роботі. «Податковий пульс» працює цілодобово за принципом call-back (тобто працівники ДПС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи). Крім того, він наголосив, що з пропозиціями щодо вирішення проблемних питань, виявлення проявів протиправних корупційних дій податківцями області платники області мають можливість звернутись безпосередньо до нього. Для цього на офіційному веб-сайті ДПС у Житомирській області створений інформаційний банер «На контролі у голови ДПС в області» із зазначенням номеру телефону: (0412) 418-079, за яким можна залишити інформацію для голови ДПС в області.
Все це робиться з однією метою – перетворити податкову службу із фіскального органу на сервісну службу.
Саме завдяки платникам податків, податковою службою Житомирщини успішно виконані завдання зі збору належних платежів до Державного і  місцевих бюджетів як минулого року, так і завдання січня 2012 року: до зведеного бюджету України  Держава податкова служба у Житомирській області мобілізувала 191,5 млн.грн, що на 24,8 тис. горн або на майже 15 % більше ніж за січень 2011 року, до державного бюджету України 83,5 млн.грн., що на 7,2 тис.грн. або 10% більше за надходження січня 2011 року, до місцевих бюджетів – 108 млн.грн.
Сергій Шинкаренко акцентував  увагу учасників форуму на негативних наслідках виплати заробітної плати у «конвертах» та без офіційного укладення угод між роботодавцями і найманими працівниками. У січні 2012 року податківцями області виявлено 96 фактів використання праці найманих робітників без укладання трудових угод. В подальшому до державної реєстрації та до оформлення трудових відносин із працедавцем залучено 86 осіб. Вжитими заходами додатково до бюджету надійшло 14,3 тис. грн. податків.
На завершення виступу, голова ДПС в області визначив пріоритетні напрямки роботи служби на 2012 рік та закликав підприємців області кардинально змінити відношення до податкової служби, щоб співпраця була продуктивною для обох сторін, а сумлінне ведення бізнесу стало б комфортним.
Свою точку зору щодо розвитку малого та середнього бізнесу в області висловили Г.В.Корінна - начальник головного управління праці та соціального захисту населення у Житомирській області, І.А.Заінчковський - начальник головного управління Пенсійного фонду України  у Житомирській області, С.М.Забавська – голова Ради територіального відділення Всеукраїнської громадської організації АППУ у Житомирській області, С.Л.Морозов - заступник начальника територіальної державної інспекції праці у Житомирській області, Є.О.Демчик – Голова Житомирської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів, В.А.Мартиновський – голова громадської організації «Всеукраїнська організація працездатних інвалідів».
Підприємці області могли поспілкуватися з виступаючими у форматі відкритого діалогу. Кожен бажаючий міг поставити запитання та отримати відповіді щодо вирішення проблемних «каменів спотикання» на шляху розвитку малого та середнього підприємництва.
Кінцевим акордом  заходу стало підписання Меморандуму податкових відносин та Плану спільних дій між головою ДПС в області С.В.Шинкаренком та головою Ради територіального відділення Всеукраїнської громадської організації АППУ у Житомирській області С.М.Забавською, як підтвердження довіри між податковою службою та платниками податків Житомирської області.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю ДПС у Житомирській області

Податківці та підприємці Житомирщини домовилися про взаємодовіру, фото-1
Податківці та підприємці Житомирщини домовилися про взаємодовіру, фото-2
Податківці та підприємці Житомирщини домовилися про взаємодовіру, фото-3
Податківці та підприємці Житомирщини домовилися про взаємодовіру, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...