• Головна
  • У Житомирі назвали лауреатів премії ім. І. Огієнка
16:28, 7 квітня 2016 р.

У Житомирі назвали лауреатів премії ім. І. Огієнка

7 квітня, у Житомирському коледжі культури і мистецтв ім. І. Огієнка відбулось засідання комітету з присудження премії ім. І. Огієнка. Переможців обирали у 5-ти номінаціях: в галузі літератури, мистецтва, освіти, науки та громадської, політичної та духовної діяльності, спрямованої на утвердження державності України, миру і злагоди в ній.

 Премія була започаткована у 1994 році, а перше вручення премії відбулося у 1995 році.

 Засновниками премії виступають Національна Спілка письменників України, Національна Спілка художників України, Житомирська ОДА та Житомирська обласна рада, Всеукраїнське товариство Івана Огієнка та Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка.

 Нагорода була утворена на пошанування видатної особистості Івана Огієнка, збереження і продовження новими поколіннями його справ і діянь, якими він присвятив усе своє життя.

 Ця відзнака присуджується щорічно. Цьогоріч лауреатами премії стали:

  • Сірик Анатолій – в галузі літератури;
  • Фаріон Ірина – в галузі науки;
  • Шевченко Віталій – в галузі освіти;
  • Шевченко Євген – в галузі мистецтва;
  • Габанець Володимир – в галузі громадської, політичної та духовної діяльності, спрямованої на утвердження державності України, миру і злагоди в ній.

«Я дуже вдячний керівництву Житомирської області, що вони підтримують Премію імені Івана Огієнка. Я переконаний, що рано чи пізно дана Премія буде мати статус національної», – наголосив заслужений діяч мистецтв України, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Павло Мовчан.

 Переможцям вручається грошова винагорода, диплом лауреата премії за відповідний рік, пам’ятний нагрудний знак з викарбуваним зображення Івана Огієнка та написом «Лауреат премії імені Івана Огієнка».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #пермія #огієнко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...