• Головна
  • У Новограді-Волинському працівники міліції затримали «ліфтового» терориста
13:45, 17 лютого 2012 р.

У Новограді-Волинському працівники міліції затримали «ліфтового» терориста

Мова піде не про рядового хулігана, який заради сумнівного задоволення випалював кнопки і розмальовував стіни в ліфтових кабінах, а про людину, злочини якої додали незручностей багатьом жителям Новограда-Волинського і завдали значного збитку організації із забезпечення функціонування ліфтів.
Перші тривожні сигнали в міліцію у вигляді повідомлень від представництва продуктивної приватної фірми «Житомирліфт» почали надходити ще наприкінці 2010 року. Заявники скаржилися на те, що у багатоповерхівках м. Новограда-Волинського хтось невідомий проникав у ліфтові шахти і, демонтувавши систему підйомника, викрадав контактори - електричні деталі, без яких ліфти не рухаються.
– Шукати зловмисника ми почали з того, що склали декілька версій, - розповідає заступник начальника Новоград-Волинського міськвідділу міліції Андрій Подік. – Було зрозуміло, що крадіжки скоювалися особою явно не з вулиці, поскільки зловмисник добре розбирався в технічному облаштуванні ліфтів. Тому основною версією стала причетність до вчинення злочинів когось із колишніх співробітників організації.
Але надалі ця версія себе не виправдала. Серед перевірених колишніх працівників спеціалізованої фірми, настільки невдоволених, щоб «насолити» злочином, не знайшлося.
Поки працівники міліції працювали над встановленням особи вузькопрофільного зловмисника, той виводив з ладу по 2-3 ліфти на тиждень, а потім на місяць-два призупиняв свій промисел.
За словами Андрія Подіка, за минулий рік правоохоронцями зафіксовано 12 фактів незаконного проникнення у ліфтові шахти з подальшими крадіжками контакторів. Цього року зловмисникові теж вдалося «знерухомити» дві багатоповерхівки. Правоохоронцям же вдалося вийти на його слід завдяки масштабному відпрацюванню пунктів прийому кольорових металів (контактори, що використовуються для функціонування ліфтів, виготовлені з промислового срібла). На початку лютого цього року він таки попався в руки працівників міліції на місці скоєння чергового злочину.
Зловмисником, що безсовісно орудував у ліфтових шахтах, виявився 42-річний житель Новограда-Волинського, абсолютно звичайна людина, з нічим непримітним минулим. Раніше жодних проблем із законом не мав. Ніде офіційно не працює, хіба що в літній період перебивається сезонними заробітками на будівництвах. А в інший час - п'є, як він сам пояснює, від безвиході.
На питання, щоб ж штовхнуло до скоєння крадіжок і демонтажу ліфтів, чоловік зізнається: одного разу, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, він застряг у ліфті, довго стукав кулаками у зачинені дверцята, але ніхто з мешканців будинку не відреагував на його призиви. Врешті обізлившись на нерухомий ліфт, чоловік вирішив трошки напакостити. А оскільки за його плечима була вища технічна освіта, то свої знання він вирішив застосувати в ліфтовій шахті, звідки виніс контактори, певне, зметикувавши, що за них можна виручити якусь копійчину.
Щоправда, виручка від демонтованих деталей складала всього близько 200 гривень, яких чоловікові вистачало хіба що на пару днів. Зате збиток, нанесений в результаті його витівок, склав більше 7 тисяч гривень. Наразі відносно зловмисника порушено кримінальну справу за ч.3 ст.185 (Крадіжка з проникненням у приміщення) Кримінального кодексу України.

Оголошення
live comments feed...