У ЖНАЕУ показали як виглядає Ботанічний сад після відпочинку житомирян

Розбиті пляшки та інше скло, сміття, поліетиленові пакети, пластиковий посуд, упаковки з-під чіпсів та сухариків – це все залишають після себе житомиряни, які відпочивають у Ботанічному саду, що знаходиться на території агроекологічного університету.

Лише кілька теплих днів, а під деревами буквально гори сміття, каміння, випалена трава. Люди приходять відпочивати великими компаніями, палять вогнище та мангали, готують шашлики, випивають спиртне, а прибирати після себе не поспішають. Про якусь культуру поведінки у громадських місцях у цьому випадку взагалі не йдеться.

Керівництво та спіробітники Житомирського національного агроекологічного університету такою ситуацією занепокоєні і хочуть все залагодити спокійно, без конфліктів.

Допоки охорона ЖНАЕУ обмежувалася лише зауваженнями – підходили до відпочивальників, пояснювали, що вони знаходяться на території навчального закладу і мають себе поводити відповідним чином або залишити місце відпочинку.

«На цій земельній ділянці розташовані будівлі агроуніверситету різного призначення, навчальні корпуси та інші господарські приміщення. Це все Ботанічний сад – природоохоронна територія загальнодержавного значення. - розповідає начальник відділу охорони ЖНАЕУ Анатолій Монзолевський. - Вчора ввечері нарахував під ось цими деревами кілька компаній – до півсотні людей. Влаштували тут відпочинок. Зараз ви бачите чим цей відпочинок закінчився. Вміст мангалів після використання викинули прямо на траву, залишки вогнищ, продуктів харчування, напоїв – усе залишили і пішли. Інші приходять і поводять себе так само. Коли пояснюємо, що це територія агроуніверситету, то люди обурюються. Кажуть, що живуть у цьому районі з дитинства, вікна їхніх будинків виходять на сад. Ввважають, що мають повне право робити тут, що заманеться. Власне, ми не проти цивілізованого відпочинку – прогулянки з дітьми, якісь ігри на природі, просто пройтися подихати свіжим повітрям, але ви самі бачите, що відбувається насправді. Сюди вже навіть зробили самовільно дорогу і заїзд для автомобілів. Зі сторони вулиці Вітрука ситуація трохи краща, а от з Шевченка вже навіть страшно глянути. Все сміття прибирається силами агроуніверситету. Територія саду теж утримується за рахунок ЖНАЕУ. На певних ділянках саду у нас бетонний паркан та сітка, а у тих місцях, де він відстуній, готуємося встановити 120 метрів нового. Не знаю, чи допоможе це, але ми маємо намір все-таки зберегти територію у належному вигляді. Розглядаємо і комплекс інших заходів, але це все буде марно допоки люди самі не зрозуміють, що відпочинок на природі не має створювати клопотів та проблем іншим».

В агроуніверситету поки шукають шляхи вирішення проблеми і сподіваються на розуміння та порядність самих відпочивальників, адже попереду сезон весняних свят, за період яких буквально можна перетворити сад на смітник, а потім скаржитися на відсутність місць відпочинку у своєму районі.

У ЖНАЕУ показали як виглядає Ботанічний сад після відпочинку житомирян, фото-1 У ЖНАЕУ показали як виглядає Ботанічний сад після відпочинку житомирян (фото) - фото 1 У ЖНАЕУ показали як виглядає Ботанічний сад після відпочинку житомирян (фото) - фото 1 У ЖНАЕУ показали як виглядає Ботанічний сад після відпочинку житомирян (фото) - фото 1 У ЖНАЕУ показали як виглядає Ботанічний сад після відпочинку житомирян, фото-5 У ЖНАЕУ показали як виглядає Ботанічний сад після відпочинку житомирян (фото) - фото 1 У ЖНАЕУ показали як виглядає Ботанічний сад після відпочинку житомирян (фото) - фото 1 У ЖНАЕУ показали як виглядає Ботанічний сад після відпочинку житомирян (фото) - фото 1

Нагадаємо, що Ботанічний сад у Житомирі створили у 1933 році: студентами та викладачами нинішнього агроекологічного університету були закладені перші ділянки природоохоронної території. 

За час свого існування Ботсад став візитівкою та гордістю міста. Його плекають та доглядають вже більше 80 років і головне завдання – зберегти природню та унікальну красу цієї території.

У Ботанічному саду зосереджено більше півтисячі видів, форм і сортів деревних рослин і понад 1000 видів трав’янистих рослин. Представлено ягідні, овочеві, технічні лікарські, декоративні, та інші види дерев. Зростають, тюльпани, магнолії та фруктові дерева. Все це неодмінно має стати надбанням наступних поколінь, адже таких місць у Житомирі більше нема. Подібний Ботанічний сад є далеко навіть не в кожному великому місті країни, тому житомирянам варто якомога бережніше ставитися до цього природнього надбання.


«Зелена скарбниця Поліського краю» — саме так по праву називають Ботанічний сад: навчальну та науково-дослідну базу  Житомирського національного  агроекологічного університету.

Науковці проводять дослідження теоретичних та практичних аспектів акліматизації плодових, кормових та декоративних рослин. Вивчаються екологічні особливості насіннєвого та вегетативного розмноження різних видів. На базі саду студенти проходять навчальну практику. Разом з тим, відвідати Ботанічний сад житомиряни та гості міста можуть у складі екскурсійних груп.

житомир ботсад выдпочинок жнаеу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі