• Головна
  • У Житомирі визначать інформаційні потреби переселенців
11:34, 14 квітня 2016 р.

У Житомирі визначать інформаційні потреби переселенців

15 квітня о 12:00 в конференц-залі обласної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича відбудеться круглий стіл на тему: «Інформаційні потреби переселенців Житомирщини: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації».

Загальна кількість переселенців у Житомирській області станом на  початок 2016 року становила 6622 особи, у тому числі 1805 дітей, 2115 пенсіонерів та інвалідів, 874 чоловіків, жінок (за інформацією департаменту праці та соціального захисту населення  Житомирської області). Ця цифра постійно зростає, оскільки щодня до області прибуває 20-30 осіб. Тож, нині чисельність ВПО , які проживають на території області перевищує 7 тисяч осіб. Проблемою є неоднозначне сприйняття людей, які прибули зі східних областей місцевими жителями. Причиною є сформовані негативні суспільні  стереотипи. Місцеві ЗМІ не приділяють великої уваги проблемам адаптації ВПО у місцевих громадах. Здебільшого обмежуються офіційними повідомленнями прес-служб органів влади про допомогу ВПО або прес-релізами ГО, які працюють з цією категорією осіб.

Згідно з висновками Європейської дослідницької асоціації та моніторингом регіональних медіа, що провів Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують про проблеми переселенців. Тимчасово переміщені особи також не мають задовільного доступу до офіційної інформації: часто не знають про рішення місцевої та центральної влади. Якої інформації потребують переселенці та як покращити комунікацію буде йти мова під час засідання круглого столу.

В обговоренні візьмуть участь:

  • Галина Корінна –директор Департаменту праці та соціального захисту населення ЖОДА.
  • Петро Грибан – керівник регіонального представництва Уповноваженого з прав людини  

Верховній Раді України.

  • Олена Коваленко –координатор взаємодії з громадськістю регіонального представництва Уповноваженого з прав людини ,переселенка з АР Крим
  • Максим Свірський – позаштатний радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО в Житомирській області
  • Марина Шевчук  - заступник начальника управління  інформаційної комунікації та зв’язків  з громадськістю ЖОДА
  • Євген Вієру - член  БО «Фонд громади Житомира»( організація здійснює у Житомирській області Програму сприяння самозайнятості та розвитку мікропідприємництва  ВПО за підтримки МОМ),переселенець.
  • Вероніка Мишківська – голова обласної Асоціації фахівців соціальної сфери, психолог, керівник проекту «Налагодження системи відновлення психічного здоров’я та соціальної адаптації переселенців у Житомирській області в місцях їхнього компактного проживання»

До участі також запрошено Сергія Машковського,  голову Житомирської ОДА.

Участь в засіданні візьмуть представники переселенців з Донецької та Луганської областей , які проживають в готелі «Житомир»-Олена Буліна, Любов Владикіна, Анджела Донцова ,Юлія Сушкова та інші.

Модератор заходу Світлана Єременко виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, медіа експерт.

Нагадаємо, що Переселенці у «Тетереві» через борги можуть лишити без світла та води.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #переселенці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Кілька місяців поспіль боровся за власне життя після тяжкого поранення під Бахмутом: на Житомирщині попрощалися з Героєм
ВІЙНА
У Коростені провели перші операції на хребті за допомогою сучасного рентген апарату С-дуга
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
На Житомирщині завершилась реорганізація обласної служби зайнятості
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
На Житомирщині з працівниками одного з підприємств говорили про переваги задекларованої праці
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ
Оголошення
live comments feed...