• Головна
  • Прокуратурою Житомирської області забезпечено доступ до публічної інформації
14:30, 20 лютого 2012 р.

Прокуратурою Житомирської області забезпечено доступ до публічної інформації

Право на доступ до публічної інформації є конституційним правом людини, передбаченим і гарантованим статтею 34 Конституції України.
З часу набрання чинності Законом України "Про доступ до публічної інформації" (9 травня 2011 року) прокуратурою Житомирської області створені усі умови для забезпечення права кожного на доступ до інформації, яка створюється при виконанні службових обов’язків її працівниками.
Зокрема, створено спеціальний кабінет для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, який обладнано відповідною оргтехнікою.
На офіційному Інтернет-порталі та на інформаційному стенді прокуратури області оприлюднена публічна інформація, визначена статтею 15 вказаного закону. Також вжито заходів щодо належної організації роботи по розгляду запитів на публічну інформацію.
Так, у 2011 році до органів прокуратури області надійшло 86 запитів на публічну інформацію. З них по суті розглянуто 80 запитів, решту направлено належним розпорядникам запитуваної інформації. Найбільшу кількість інформаційних запитів розглянуто Новоград-Волинською міжрайонною прокуратурою (14) та прокуратурою Малинського району (5).
Третину розглянутих органами прокуратури області запитів задоволено. Задоволені запити стосуються питань досудового слідства (9), правозахисної діяльності (6), представництва інтересів громадян та держави в судах (6) та інших питань.
Наприклад, на запит заступника голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив надано інформацію про результати проведеної органами прокуратури перевірки дотримання вимог законодавства про освіту щодо закриття та призупинення діяльності загальноосвітніх навчальних закладів.
Лише на 2 запити у наданні інформації відмовлено. У першому випадку, органи прокуратури Житомирської області не володіли і не забов’язані відповідно до компетенції володіти запитуваною інформацією (п.1 ст. 22 Закону).
В іншому випадку для задоволення запиту необхідно було виготовити копії документів майже на 400 сторінках. У зв’язку з цим запитувачу надіслано рахунок на оплату витрат на копіювання. Однак, ним оплату не здійснено, тому у наданні інформації відмовлено (п.3 ст. 22 Закону).
Слід відмітити, що в зв’язку з нетривалим терміном дії Закону України "Про доступ до публічної інформації" громадяни ще не в повній мірі розуміють сферу його дії та нерідко плутають такі поняття як «право на звернення» та «інформаційний запит». Про даний факт свідчить те, що 67 % розглянутих органами прокуратури області запитів на інформацію стосувались питань, розгляд і вирішення яких регулюється законодавством про звернення громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...