Екологи перевіряють причини забруднення води у Баранівському районі

Сайт Баранівської РДА інформує, що з 14 квітня 2016 року в районі оголошено надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня у зв’язку із забрудненням р. Случ та р. Хомора.

 Однією з ймовірних причин проблеми може бути порушення нормативів граничного допустимого скидання забруднюючих речовин у р. Хомору. А саме – скидання неочищених стічних вод одним із підприємств Хмельниччини.

 Управлінням екології та природних ресурсів Житомирської ОДА 13 квітня було направлено підприємству лист з вимогою негайно припинити скидання неочищених стічних вод та суворому дотриманні умов визначених дозволом на спеціальне водокористування.

 Водночас прокуратура Житомирської області повідомляє, що з метою виявлення джерела забруднення організовано перевірку та доручено Баранівському ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 242 КК України. 15 квітня розпочато кримінальне провадження та залучено спеціалістів екологічних служб, проводиться огляд місця події, здійснюються першочергові слідчі дії.

 За словами заступника начальника Державної екологічної інспекції у Житомирській області Сергія Зибалова також причиною масовою загибелі риби та тварин може бути гниття речовин у річках, про що свідчить низький вміст кисню у воді.

 «Вчора, 15 квітня, відділом лабораторно-інструментального контролю екологічної інспекції були відібрані проби води для встановлення наявності забруднюючих речовин та визначення вмісту розчиненого кисню. Тільки після результатів цих досліджень та лабораторних досліджень зразків вилученої загиблої риби і тварин можна буде встановити причинний зв’язок між забрудненням і загибеллю живих водних ресурсів», – зазначив Сергій Зибалов.

 Наразі районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій попереджає населення Баранівського району про небезпеку використання для будь-яких потреб воду з р. Случ та р. Хомора. А також забороняє напувати тварин та споживати в їжу рибу.

На Житомирщині розпочато кримінальне провадження за фактом забруднення річок Случ та Хомора.

хомора случ забруднення екологи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі