• Головна
  • У Новограді-Волинському планується створення еколого-натуралістичного парку
14:45, 21 лютого 2012 р.

У Новограді-Волинському планується створення еколого-натуралістичного парку

Новоград-Волинський  став переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування-2011 з проектом: "Створення еколого-натуралістичного парку як експериментально-дослідницького центру з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти і виховання та нових підходів до вивчення природничих дисциплін в місті Новоград-Волинський"!
Надзвичайно приємно, що наше місто є одним із лідерів, які перемагають у Конкурсі. За час існування Всеукраїнського конкурсу проекти Житомирської області ставали переможцями вісім разів, з них проекти нашого міста – п’ять, Коростеня – два та Коростишева один.
Серед основних завдань стратегії сталого розвитку міста Новоград – Волинський в галузі освіти пріоритетним визнано розвиток системи профільного навчання, в тому числі в галузі природничих наук, шляхом реорганізації Новоград – Волинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 в еколого – природничий ліцей та створення на пришкільній території еколого-натуралістичного парку.
Останніми роками в місті намітилась тенденція різкого зниження інтересу до вивчення природничих дисциплін, що можна пояснити рядом причин. Однією з основних є слабка, не відповідна сучасному рівню розвитку природничих наук матеріально – технічна та навчально – методична база в закладах освіти.
Зміна підходів до викладання природничих дисциплін потребує зміни підходів до створення навчальної бази, яка дала б можливість вивчати екологію, біологію, хімію, фізику, географію на дослідницько – експериментальному рівні.
В умовах віддаленості міста від центрів фундаментальних наукових досліджень, мають місце проблеми, пов’язані з відсутністю можливості викладання природничих дисциплін на науковому рівні. Про недостатню якість викладання природничих наук в місті свідчить низька результативність участі команди міста в обласному та всеукраїнському турі олімпіад з природничих дисциплін та конкурсах – захистах Малої академії наук.
Еколого – натуралістичний комплекс, до складу якого увійдуть еколого – натуралістичний парк та еколого – природничий ліцей, дасть змогу забезпечити сучасний інноваційний рівень викладання природничих дисциплін, сприятиме підвищенню інтересу учнівської молоді до їх вивчення.
Сучасний екологічний стан навколишнього середовища потребує формування нового екологічного мислення, усвідомлення того, що екологічні проблеми є сьогодні найболючішими, виховання бережливого ставлення до природи, формування потреби в її відтворенні. Саме на базі еколого – натуралістичного парку стане можливим створення нової моделі екологічної освіти та виховання.
Створення еколого – натуралістичного парку також сприятиме розширенню міської зони відпочинку для громадян міста, стане логічним продовженням міського парку, що носитиме одночасно і пізнавальний характер для представників різних поколінь територіальної громади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...