• Головна
  • Перспективний виконком Житомира взявся розкривати секрети міських ЖЕКів
17:30, 21 лютого 2012 р.

Перспективний виконком Житомира взявся розкривати секрети міських ЖЕКів

Про це він розповів представникам місцевих ЗМІ 21 лютого під час прес-конференції.

За словами лідера Перспективного виконкому, депутата міськради Олександра Величка, із 225 звернень житомирян до нього близько 180 стосуються питань неефективності роботи ЖЕКів.

З власних і, як запевнив О. Величко, достовірних джерел інформації Перспективному виконкому стало відомо, що в найбільших ЖЕКах Житомира працює по півтори сотні робітників (малярі, штукатури, покрівельники, сантехніки тощо), а загальний фонд заробітної плати за місяць сягає 150-200 тисяч гривень. Аби розібратися в ситуації, чому при наявності людей не виконуються вчасно та якісно роботи по обслуговуванню житлового фонду і за що та кому сплачується заробітна плата, Перспективний виконком Житомира запросив у ЖЕКів документи про їх фінансову та господарську діяльність.

«Наприкінці 2011 року ми розіслали депутатські звернення в усі ЖЕКи міста, - розповідає Величко. - Просили надати найнеобхіднішу інформацію, що освітить темні сторони ЖЕКів. Замість конструктивної відповіді отримали написану під копірку відписку про неможливість надати нам цю інформацію (подібну відповідь надала і начальник управління житлово-комунального господарства міськради Світлана Півоварова). Хоча ми знаємо, що в Житомирі є ЖЕКи, де місячний фонд заробітної плати сягає 150-200 тисяч гривень (а це близько 2 млн гривень на рік). Уявіть також інше: «текучка» персоналу сягає 40-50% на рік! Звичайно, ясно, що за такими цифрами може бути багато цікавого для людей».

Правову оцінку «цілком таємної» поведінки керівників ЖЕКів дав юрист, адвокат Ігор Омельчук: «Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що депутат місцевої ради, розглядаючи заяви громадян, які надійшли до нього, вживає заходів до їх своєчасного, обґрунтованого вирішення; вивчає причини, які породжують скарги громадян, і вносить свої пропозиції щодо їх усунення.

В свою чергу, підприємства комунальної форми власності, їх посадові особи зобов'язані сприяти депутатові місцевої ради у створенні необхідних для його депутатської діяльності умов. Незрозуміло, чим у своїй відмові керуються керівники ЖЕКів: вони не наводять жодної статті закону, яка б давала можливість приховувати інформацію від людей. Відмова в наданні необхідної інформації є нічим іншим як перешкодою в здійсненні депутатської діяльності».

Перспективний виконком рішуче налаштований «розв’язати язики» посадовцям у ЖЕКах: «Якщо хтось з керівників ЖЕКів має якісь особисті претензії до Величка як до житомирянина, це нормально і природньо – я готовий це пережити, - каже Олександр Юліанович. - Але не реагувати на звернення Величка як депутата, який представляє людей (вони обривають телефони, звертаючись у приймальню!), я не дозволю.

Ми даємо керівникам ЖЕКів другий шанс. Якщо хтось з них думає, що це гра, помиляється. Хай у них не буде жодних ілюзій. Все максимально серйозно. Наступним нашим кроком буде запит від депутата Верховної Ради України Павла Жебрівського, який у цьому питанні нас абсолютно підтримав, депутатський запит на сесії міської ради, звернення в правоохоронні органи».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...