• Головна
  • Перспективний виконком Житомира взявся розкривати секрети міських ЖЕКів
17:30, 21 лютого 2012 р.

Перспективний виконком Житомира взявся розкривати секрети міських ЖЕКів

Про це він розповів представникам місцевих ЗМІ 21 лютого під час прес-конференції.

За словами лідера Перспективного виконкому, депутата міськради Олександра Величка, із 225 звернень житомирян до нього близько 180 стосуються питань неефективності роботи ЖЕКів.

З власних і, як запевнив О. Величко, достовірних джерел інформації Перспективному виконкому стало відомо, що в найбільших ЖЕКах Житомира працює по півтори сотні робітників (малярі, штукатури, покрівельники, сантехніки тощо), а загальний фонд заробітної плати за місяць сягає 150-200 тисяч гривень. Аби розібратися в ситуації, чому при наявності людей не виконуються вчасно та якісно роботи по обслуговуванню житлового фонду і за що та кому сплачується заробітна плата, Перспективний виконком Житомира запросив у ЖЕКів документи про їх фінансову та господарську діяльність.

«Наприкінці 2011 року ми розіслали депутатські звернення в усі ЖЕКи міста, - розповідає Величко. - Просили надати найнеобхіднішу інформацію, що освітить темні сторони ЖЕКів. Замість конструктивної відповіді отримали написану під копірку відписку про неможливість надати нам цю інформацію (подібну відповідь надала і начальник управління житлово-комунального господарства міськради Світлана Півоварова). Хоча ми знаємо, що в Житомирі є ЖЕКи, де місячний фонд заробітної плати сягає 150-200 тисяч гривень (а це близько 2 млн гривень на рік). Уявіть також інше: «текучка» персоналу сягає 40-50% на рік! Звичайно, ясно, що за такими цифрами може бути багато цікавого для людей».

Правову оцінку «цілком таємної» поведінки керівників ЖЕКів дав юрист, адвокат Ігор Омельчук: «Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що депутат місцевої ради, розглядаючи заяви громадян, які надійшли до нього, вживає заходів до їх своєчасного, обґрунтованого вирішення; вивчає причини, які породжують скарги громадян, і вносить свої пропозиції щодо їх усунення.

В свою чергу, підприємства комунальної форми власності, їх посадові особи зобов'язані сприяти депутатові місцевої ради у створенні необхідних для його депутатської діяльності умов. Незрозуміло, чим у своїй відмові керуються керівники ЖЕКів: вони не наводять жодної статті закону, яка б давала можливість приховувати інформацію від людей. Відмова в наданні необхідної інформації є нічим іншим як перешкодою в здійсненні депутатської діяльності».

Перспективний виконком рішуче налаштований «розв’язати язики» посадовцям у ЖЕКах: «Якщо хтось з керівників ЖЕКів має якісь особисті претензії до Величка як до житомирянина, це нормально і природньо – я готовий це пережити, - каже Олександр Юліанович. - Але не реагувати на звернення Величка як депутата, який представляє людей (вони обривають телефони, звертаючись у приймальню!), я не дозволю.

Ми даємо керівникам ЖЕКів другий шанс. Якщо хтось з них думає, що це гра, помиляється. Хай у них не буде жодних ілюзій. Все максимально серйозно. Наступним нашим кроком буде запит від депутата Верховної Ради України Павла Жебрівського, який у цьому питанні нас абсолютно підтримав, депутатський запит на сесії міської ради, звернення в правоохоронні органи».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
На Житомирщині відпуск всіх рецептурних ліків, які купуються пацієнтами за власні кошти, здійснюватиметься за електронним рецептом
Електронний рецепт
У Житомирі сьогодні відбудеться Здорова прогулянка на свіжому повітрі
Анонс
Медики Житомирського обласного онкодиспансеру переказали на підтримку ЗСУ майже пів мільйона гривень
Допомога
У Житомирі триває рейтингове електронне голосування щодо перейменувань вулиць
ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ
Оголошення
live comments feed...