• Головна
  • На Житомирщині за «законом Савченко» з виправних колоній звільнено 328 в'язнів
16:21, 21 квітня 2016 р.

На Житомирщині за «законом Савченко» з виправних колоній звільнено 328 в'язнів

Сьогодні, 21 квітня, у прокуратурі області відбувся брифінг, на якому заступник прокурора області Микола Корнелюк поінформував журналістів про результати роботи з питань нагляду за додержанням законності при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру в області.

Заступник прокурора області повідомив, що проведені цього року прокурорські перевірки в установах виконання покарань встановили низку порушень чинного законодавства. З метою їх усунення внесено понад 70 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто більше 40 службових осіб.

Він зауважив, що порушення стосуються зокрема, неналежного забезпечення відрахувань коштів до Пенсійного фонду України та інших загальнообов’язкових державних цільових фондів, перерахуванні коштів, стягнутих із засуджених за виконавчими листами, працевикористанні осіб, засуджених до позбавлення і обмеження волі тощо.

«Заборгованість установ виконання покарань області по стягнутих, але не перерахованих коштах за виконавчими листами становить майже 900 тис грн», - навів приклад Микола Корнелюк. Він додав, що майже усі адміністрації установ виконання покарань порушують трудове законодавство щодо виплати надбавок засудженим, які працюють у вихідні та святкові дні, індексації зарплати, визначення переліку робіт зі шкідливими умовами праці, а також закони про охорону праці і техніку безпеки.

Особливу увагу заступник прокурора області приділив застосуванню так званого «закону Савченко».

«В установах виконання покарань Житомирщини за формальними ознаками підпадали під дію цього Закону понад 2 600 засуджених. З часу набрання чинності його норми застосовано до 1688 засуджених, з яких 328 в'язнів звільнено з виправних колоній, а до 1360 осіб застосовано скорочення календарного строку відбування покарання», - поінформував журналістів Микола Корнелюк.

Заступник прокурора області зауважив, що на 20 судових рішень про застосування Закону прокуратура області внесла апеляційні скарги, оскільки вважає їх необґрунтованими.

На брифінгу Микола Корнелюк також поінформував й про інші правопорушення, у тому числі щодо додержання вимог Закону України «Про психіатричну допомогу» тощо.

Підсумовуючи зустріч із журналістами, заступник прокурора області подякував за постійну увагу преси до теми додержання прав засуджених, закликав до співпраці та відповів на усі запитання.

На брифінгу результати роботи органів прокуратури з цього напряму були проілюстровані відеослайдами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #закон савченко #ув'язнення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...