• Головна
  • Ситуацію із забрудненням річок Баранівського району обговорювали в Києві
09:34, 24 квітня 2016 р.

Ситуацію із забрудненням річок Баранівського району обговорювали в Києві

22 квітня, у Києві екологи та представники влади обговорювали ситуацію із забрудненням річок Случ та Хомора Баранівського району.

 Круглий стіл щодо напрацювання спільних рішень та запобігання виникнення нових негативних наслідків пройшов під головуванням Андрія Заїка, начальника Державної екологічної інспекції України, за участю начальника управління екології та природних ресурсів Вадима Войцешука, першого заступник начальника Державної екологічної інспекції у Житомирській області Руслана Антонюка, народних депутатів України, представників громадських екологічних організацій та обласних екоінспекцій.

 Нагадаємо, 19 квітня оголошено надзвичайну ситуацію природного характеру об'єктового рівня за кодом 20736 - НС, що виникла через масову загибель риби, молюсків, водної рослинності та інших водних організмів на площі водної поверхні понад 1 кв.км.

 Проте, на думку представників екологічної інспекції Хмельницької області, оголошувати надзвичайну ситуацію не було потреби. Свою позицію вони мотивують тим, що забруднюючі речовини у воді не такі вже й шкідливі та не перевищують норму у 100 разів. У свою чергу представники Житомирщини запросили хмельницьких колег особисто відвідати забруднене місце та переконатися у масовій загибелі біологічних ресурсів річок від «нешкідливих речовин». Тим часом народні депутати Житомирщини ситуацією зацікавилися та запланували відвідати місце НС.

 У результаті обговорення надходили пропозиції щодо створення робочої групи для проведення у наступному кварталі обстежень. За словами Вадима Войцешука, штаб створено, а перевірки проводитимуться в межах відкритого кримінального провадження вже через декілька днів, без відтягування на місяці.

 Нагадаємо, за результатами досліджень біоматеріалу, проведених Житомирською регіональною лабораторією ветеринарної медицини, причини смерті фауни із забруднених річок не встановлені.

 Тому представники київських інститутів відібрали проби води та органічних речовин для проведення більш повного лабораторного дослідження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хомора #случ #забруднення #екологи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...