• Головна
  • Працевлаштування демобілізованих учасників АТО на Житомирщині цьогоріч пожвавилось
14:19, 26 квітня 2016 р.

Працевлаштування демобілізованих учасників АТО на Житомирщині цьогоріч пожвавилось

За час проведення АТО до центрів зайнятості Житомирської області у пошуках роботи звернулися 1993 демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в антитерористичній операції, з них 322 працевлаштовані.

Про це 0412   розповіли у відділі інформаційної роботи.

У 2016 році послугами центрів зайнятості області користувались 1687 демобілізованих військовослужбовців, з яких 351 звернувся за допомогою у працевлаштуванні у нинішньому році, решта 1336 – це минулорічні клієнти служби. Темпи працевлаштування воїнів АТО на Житомирщині цього року суттєво пожвавились: за неповні чотири місяці до роботи приступили стільки ж захисників території держави, як в цілому у 2015 році – 161. Серед працевлаштованих цього року – найбільше мешканців міст Житомира, Бердичева і Новограда-Волинського та відповідних районів, а також Романівського й Олевського районів.

Середній рівень працевлаштування демобілізованих бійців в області – на рівні 10%. На їх готовність приступити до роботи впливають як певні психологічні проблеми, що виникли після участі у бойових діях, так і відсутність вакансій з рівнем заробітної плати, який відповідав би рівню їхнього грошового забезпечення в період служби. Середній розмір оплати праці по області в розрахунку на вакансію у січні-березні складав трохи більше 1900 грн. До того ж 80% усіх вакансій зосереджені у міських центрах зайнятості, а значна кількість наших земляків була мобілізована саме з сільської місцевості, де обмаль пропозицій роботи і подекуди відсутні самі працедавці. Найефективніше спрацювали цього року Олевський центр зайнятості (тут допомогли влаштуватись кожному четвертому «атошнику»), Романівський (працевлаштований кожен п’ятий), Любарський та Житомирський центри зайнятості (став зайнятим кожен шостий колишній учасник АТО).

З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних даної категорії, у 2016 році 35 осіб скористалися правом на проходження професійного навчання за направленням служби зайнятості. На період пошуку підходящої роботи, 18 демобілізованих учасників АТО брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, що дало їм можливість отримати додаткове матеріальне забезпечення. А четверо учасників АТО (мешканці Овруцького, Житомирського, Бердичівського й Новоград-Волинського районів) отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для втілення власної бізнес-ідеї.

Продовжують отримувати послуги служби зайнятості (за даними на 22 квітня 2016 року) 1246 військовослужбовців. Найбільше їхніх звернень зареєстровано у міських центрах зайнятості, зокрема – Бердичівському (157), Житомирському (142), а серед районних центрів зайнятості – у Коростишівському (62), Андрушівському й Овруцькому (по 59) та Романівському (58).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #область #демобілізація #центр зайнятості
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...