Питна вода з водопровідних мереж Новоград-Волинського та Баранівки відповідає гігієнічним вимогам

З метою встановлення причини забруднення річок Хомора та Случ у Баранівському районі триває щоденний моніторинг якості води в зазначених водоймах.

Так, у період з 20 по 24 квітня щодня фахівцями  санепідслужби відбиралися проби води з р.Случ вище водозабору на 1 км, в районі водозабору м.Новоград-Волинський, нижче та вище с. Гульськ, з рівчака в районі ПП «Галекс –Агро» (вище та нижче за течією).

За результатами проведених досліджень встановлено невідповідність якості води р. Случ, у зазначених вище точках відбору, гігієнічним нормативам за показниками вмісту заліза загального, що визначався в межах 0,61-0,37 мг/ дм3 при ГДК 0,3 мг/дм3.

Невідповідність якості води р. Случ вимогам СанПіНу 4630-88  «Санитарные нормы и правила охраны поверхностных вод от загрязнения» за мікробіологічними показниками виявлено 20.04.2016 р. в районі ПП «Галекс-агро» (вище за течією): індекс лактопозитивних кишкових паличок становив 24000 м/о в дм3 води при нормі 5000 м/о в дм3 , також виявлено   ешеріхії колі – 6200  КУО дм3.

За резульататами протоколів дослідження проб води, відібраної з р.Хомора (Баранівський район) 20 квітня встановлено: показник індексу лактозопозитивних кишкових паличок становив 24000  м/о в дм3 води при нормі 5000 м/о в дм3.  

Питна вода з водопровідних мереж м.Новоград-Волинський та м.Баранівка відповідає гігієнічним вимогам.

 Ситуація щодо стану забруднення води в річках Хомора та Случ, а також щодо якості питного водопостачання в містах Баранівка і Новоград-Волинський  перебуває на постійному контролі Держсанепідслужби.

Нагадаємо, що На Житомирщині через забруднення річок Случ і Хомора загинули дикі качки і бобри.

случ хомора забруднення баранівка новоград-волинський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі