• Головна
  • Житомирі отримав 10 млн.євро кредиту від ЄБРР та 5 млн.євро гранту від Е5Р
10:00, 24 лютого 2012 р.

Житомирі отримав 10 млн.євро кредиту від ЄБРР та 5 млн.євро гранту від Е5Р

Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) підтвердив своє прагнення сприяти енергозбереженню в Україні за допомогою спеціальних програм з енергоефективності.
Вчора, сталася знакова для Житомира подія – ЄБРР надав згоду на позику КП «Житомиртеплокомуненерго» в розмірі 10 млн. євро для фінансування пріоритетних напрямів в енергозбереженні, спрямованих на зменшення енерговитрат, зниження споживання газу те електроенергії, а також покращення якості системи постачання тепла і гарячої води у м. Житомирі.
23 лютого 2012 року відбулося підписання відповідної угоди між керівництвом ЄББР, міста Житомира, КП «Житомиртеплокомуненерго» та фонду Е5Р в особі директора представництва ЄБРР в Україні Андре Куусвека, міського голови Володимира Дебоя, директора КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитра Рогожина.
«Це не просто кредитне погодження. У першу чергу це – кредит довіри європейських партнерів місту Житомиру, комунальному підприємству «Житомиртеплокомуненерго». Житомир – перше в Україні місто, яке отримало і кредит, і грант у розмірі 50% від кредиту», – зазначив міський голова Володимир Дебой. Це підтверджують і самі кредитори. «Проект історичний не лише для м. Житомира, а й усієї України. Адже має глобальне значення – впровадження енергоефективності», – додав представництва ЄБРР в Україні Андре Куусвек.
Таким чином сьогодні керівники ЄБРР, Е5Р, міста Житомира та КП «Житомиртеплокомуненерго» зробили все від них можливе та необхідне – підписали угоду. Наступний крок – за Міністерством фінансів України: ратифікація підписаного сьогодні договору, після чого він вступає у дію.
10 млн. євро кредиту спрямовано на реконструкцію системи теплопостачання в Житомирі (заміну теплових мереж, модернізацію котелень, встановлення енергоефективних котлів) з метою подальшої економії енергоресурсів. Грант у розмірі 5 млн.євро буде спрямований для впровадження альтернативних та екологічно чистих джерел енергії.
10 млн. євро кредиту  надається КП «Житомиртеплокомуненерго» терміном на 10 років під 6% річних із поступовим зменшенням відсотків до 3,5. Кредит надається без застави.
5 млн. євро гранту – на безповоротній основі та без відсотків.
Виплата кредиту починає здійснюватися через 3 роки після його отримання (відповідно, коли вже буде відчутним ефективність проекту).
Окупність проекту – близько чотирьох років.
Економія енергоносіїв вже за 3 роки дії проекту становитиме близько 50% (за рахунок реконструкції мереж теплопостачання).
Реалізація проекту дасть змогу зекономити до 32 млн.грн. коштів міського бюджету у рік.
Підставою видачі кредиту є висновок техніко-економічного аудиту, проведеного шведською консалтинговою фірмою SWECO.
Це перший муніципальний проект в Україні, що отримає грант від Східноєвропейського Партнерства у сфері енергоефективності та екології (Е5Р).
Контроль за використанням коштів здійснюватиме НБУ та ЄБРР.

Житомирі отримав 10 млн.євро кредиту від ЄБРР та 5 млн.євро гранту від Е5Р, фото-1
Житомирі отримав 10 млн.євро кредиту від ЄБРР та 5 млн.євро гранту від Е5Р, фото-2
Житомирі отримав 10 млн.євро кредиту від ЄБРР та 5 млн.євро гранту від Е5Р, фото-3
Житомирі отримав 10 млн.євро кредиту від ЄБРР та 5 млн.євро гранту від Е5Р, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...