• Головна
  • Павленко відстояв службу у справах дітей на Житомирщині
10:40, 27 лютого 2012 р.

Павленко відстояв службу у справах дітей на Житомирщині

Уповноважений Президент України з прав дитини Юрій Павленко зустрівся з головою Житомирської ОДА Сергієм Рижуком та пояснив йому, чому не можна ліквідувати службу у справах дітей. Про це УНН повідомили в прес-службі Глави держави.

З метою перевірки виконання Указів та доручень Президента України Житомирською обласною державною адміністрацією 24 лютого відбулась робоча поїздка Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка та керівника Управління забезпечення діяльності

Уповноваженого Президента України з прав дитини Людмили Волинець до Житомирської області.

За участю голови ОДА Сергія Рижука відбулась нарада про хід виконання Указу Президента України "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні" в частині посилення кадрового забезпечення служб у справах дітей та створення умов для їх ефективної роботи.
На нараді обговорювалась правомірність та відповідність законодавству України Розпорядження голови Житомирської ОДА від 8.02.2012 р., яким передбачалась ліквідація (припинення юридичної особи) служби у справах дітей.

На переконання Уповноваженого Президента України з прав дитини, виконання цього Розпорядження без сумніву призвело б до грубих порушень прав дітей на території області.

Ю.Павленко заявив чітку позицію: Розпорядження голови ОДА суперечить законодавству України, зокрема статті 4 та 12 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей", Постановам Кабінету міністрів України № 1068, 905 та 866, протирічить завданням, поставленим Президентом України, є груби невиконанням Указу Президента України "Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні" від 16.12.2011 року в частині "безумовного виконання вимог законодавства щодо штатної чисельності служб у справах дітей та недопущення ліквідації таких служб".

Діяльність місцевої влади щодо реалізації прав дітей в регіоні, додав Ю.Павленко, повинна здійснюється в тому числі з урахуванням рекомендацій та заключних спостережень Комітету ООН з прав дитини (лютий 2011 року), в яких діяльність служб у справах дітей оцінена позитивно і йдеться про необхідність посилення служб у справах дітей в частині збільшення їх повноважень.

Уповноваженим Президента України з прав дитини також була висловлена оцінка щодо  незнання законодавства в сфері захисту прав дітей та низького професійного рівня заступника голови-керівника апарату ОДА Олександра Никитюка.

За результатами наради голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук заявив, що Розпорядження про ліквідацію служб у справах дітей буде скасоване, а стосовно підготовки даного Розпорядження буде проведено службове розслідування. Розгляд питання про забезпечення ефективності діяльності служб у справах дітей області буде винесено на Колегію ОДА. Він також підкреслив, що Укази та Доручення Президента України виконуватимуться в повній мірі та обов’язковому порядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...