• Головна
  • Підтримка місцевого виробника
20:01, 27 лютого 2012 р.

Підтримка місцевого виробника

27 лютого відбулася зустріч голови облдержадміністрації Сергія Рижука, керівників сільськогосподарських підприємств, підприємств харчової, переробної промисловості з керівництвом ТОВ „МЕТРО” щодо питання закупівлі товарів місцевого виробництва.
Відкриваючи зустріч, Сергій Рижук подякував представникам торгівельного центру „МЕТРО”, які ініціювали цей діалог з виробниками, і висловив сподівання, що зустріч відкриє шляхи запровадження системи виробництва, закупівлі і збуту продукції: „Наш селянин, фермер реалізуватиме свою продукцію через „МЕТРО”. Це відкриє великі можливості, розширюючи які, ми станемо сучасним, європейським суб’єктом господарювання”.
Звичайно, товари, які йтимуть у цей торговельний центр, мають бути якісними, це підніме престиж української, зокрема житомирської продукції.
Співпрацюючи з компанією, виробники матимуть гарантію збуту своїх товарів. Вони одночасно підноситимуть свій власний авторитет і триматимуть рейтинг „МЕТРО” як сучасного представника ринку.
„Співпраця з цією мережею дасть нам можливість розвивати фермерство, як крупне, так середнє і дрібне, для нас відкриваються шляхи переходу до органічного землеробства і тваринництва, - зауважив Сергій Рижук. - Наші фермери зможуть поставляти продукцію, яку дає дрібне тваринництво (кролівництво, гусівництво, бджільництво тощо), що не вимагає великих капітальних витрат, великих ризиків. Суперкороткі шляхи продукції від поля до столу, що є однією з вимог компанії, не потребують додаткових витрат для будівництва складів, придбання холодильників”.
„Ця система повинна запрацювати по всій області”, - наголосив Сергій Рижук.
Житомирщина має великі перспективи для подальшої співпраці, оскільки тут виробляється весь арсенал рослинницької продукції: зерно, картопля, круп’яні культури, овочі, цукор тощо. Зросли й обсяги тваринницької продукції – регіон посів 1-е місце у державі з виробництва молока на душу населення, за поголів’ям корів, а це 140 тис. голів, Житомирщина – четверта в країні. „Ми можемо значно нарощувати виробництво продукції, - впевнений очільник області, - якщо буде гарантований її збут”.
Окреслюючи перспективи співпраці з однією з найбільших світових торгових компаній, голова облдержадміністрації резюмував: „Ми зможемо вийти на сучасний, цивілізований рівень, виробляючи, переробляючи, збуваючи нашу продукцію”.
Сергій Рижук підкреслив, що Кабінет Міністрів України бачить у Житомирщині регіон, який має колосальні потенційні можливості для розвитку сільськогосподарського виробництва, нарощування економічного потенціалу.
Заступник голови облдержадміністрації Микола Дейсан також зауважив, що для ефективної співпраці з торговою мережею „МЕТРО” необхідно забезпечити найкоротший і без посередників шлях продукції від поля до столу. Він висловив гордість від того, що Житомирщина виробляє у достатній кількості майже всі види рослинницької і тваринницької продукції, має харчові й переробні підприємства, продукція яких відома далеко за межами країни. Житомирська область у повному обсязі забезпечує свої внутрішні потреби у хлібі та хлібопродуктах, молочних та м’ясопродуктах, яйцях, картоплі, овочах, цукрі. Харчова промисловість області представлена 132 підприємствами десяти галузей виробництва, в тому числі 13 виробників молочної продукції, 5 м’ясопереробних, 12 хлібопекарських, 3 працюючих цукрових, 5 спиртових виробництв, лікеро-горілчаний завод, 14 хлібоприймальних та зернопереробних, 4 пивоварних, потужна кондитерська фабрика. Також функціонують 100 малих підприємств та цехів з випуску продовольчих товарів.
У 2011 році підприємствами галузі реалізовано продукції на 3,7 мільярда гривень. Це близько 20 тис. т м’яса та м’ясопродуктів, до 30 тис. т молочної продукції, 11 тис. тонн борошна, 56,0 тис. тонн хлібобулочних виробів, більше 60 тисяч тонн цукерок і печива, майже 900 тисяч декалітрів горілчаних виробів та понад 3 мільйона декалітрів пива, 47,6 тис. тонн цукру.
Потужності харчовиків завантажені далеко не повністю. За умови забезпечення збуту, а також враховуючи, що на підприємствах харчової промисловості проводиться постійна робота по розширенню асортименту продукції, підвищенню її конкурентоспроможності, впровадженню інноваційних технологій, в області є можливість по обсягах і по якісних показниках задовольнити великі торгові мережі країни та потреби споживачів.
Присутніх на зустрічі з торговельною мережею „МЕТРО” і напрямками співпраці з товаровиробниками області познайомили директор ТОВ „МЕТРО Кеш енд Кері Україна” Жако Булен та директор закупівлі та продажу продовольчих товарів Олаф де Боер.
Це одна з найбільших компаній у світі, що має 700 центрів у 30 країнах, розташованих на трьох континентах. В Україні у 2011 році продажі компанії склали 8,7 млрд. грн., кількість покупців сягнула 1,75 млн. чол. У Житомирі торгові площі „МЕТРО” складають 5433 кв. м. Тут працюють 170 співробітників, в асортименті - 30 тис. продовольчих і непродовольчих товарів.
Основні вимоги компанії: надійність, прозорість партнерства, постійна якість товару. Виконання цих базових засад забезпечує подальшу ефективну співпрацю компанії з товаровиробниками. У торговельній мережі „МЕТРО” асортимент товарів формується згідно з потребами покупців, тут забезпечується розвиток власних торгових марок, продаж ультрасвіжих продуктів.
По закінченні пленарної частини наради відбулись ділові переговори менеджерів із закупівель різних видів продукції компанії з присутніми товаровиробниками щодо можливої співпраці.

Підтримка місцевого виробника, фото-1
Підтримка місцевого виробника, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...