• Головна
  • Завтра відбудеться урочисте відкриття нового лікувального корпусу Житомирської міської дитячої лікарні
13:05, 28 лютого 2012 р.

Завтра відбудеться урочисте відкриття нового лікувального корпусу Житомирської міської дитячої лікарні

Зростання інфекційної захворюваності серед дітей стало сумною реальністю нашого часу. Інфекційні хвороби складають 70% від загальної кількості дитячих захворювань, а в структурі дитячої смертності посідають третє місце. Тому покращення рівня медичної допомоги інфекційним хворим є ціною збереження здоров’я, а часто і життя тисяч дітлахів. Питання кваліфікації медичного персоналу тут грає величезну роль, але не менш важливо мати умови для лікуванні – відповідне оснащення, медичне обладнання, сучасну матеріально-технічна базу. А ще – впорядкований, світлий, теплий медичний корпус, повністю пристосований для проведення лікування, яке має свою специфіку і свої особливості. У місті Житомирі такого корпусу донедавна не було. Приміщення, в якому розташоване дитяче інфекційне відділення на 60 ліжок при центральній міській лікарні № 2 м. Житомира, знаходяться у вкрай незадовільному стані і потребують капітального ремонту та значних фінансових вкладень.
В період епідемічного підйому захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип два відділення дитячої міської лікарні перепрофільовуються для лікування інфекційних хворих, що ускладнює надання кваліфікованої спеціалізованої допомоги іншим хворим. Зрозуміло, що за таких умов питання будівництва нового самостійного приміщення для розташування у ньому інфекційного відділення, стоїть вкрай гостро. Тому у 1992 році у м. Житомирі і було розпочато будівництво нового лікувального корпусу міської дитячої лікарні. Але через недостатність фінансування будівельні роботи призупинили і недобудована лікарня стала ще одним об’єктом у довгому списку соціальних довгобудів Житомирщини.
З приходом нової влади було поставлено питання про необхідність відновлення будівельних робіт. Попри всі фінансові проблеми, у 2010-2011 році на будівництво виділили 8 227 000 грн., ще близько 500 тис. грн. - на придбання медичного обладнання. Питання ходу будівництва обласною владою, особисто головою облдержадміністрації Сергієм Рижуком було взято під особистий контроль. Воно стало предметом обговорення на спеціальних апаратних нарадах, з цього приводу відбулася не одна розмова у вищих провладних кабінетах у Києві. Врешті будівельні роботи пішли повним ходом, згодом почали облаштовувати автомобільну стоянку, впорядковувати територію, і врешті новенькі палати стали наповнюватися комфортними меблями, а, головне, сучасним медичним обладнанням. І сьогодні новий корпус вже готовий прийняти своїх маленьких пацієнтів. 29 лютого відбудеться його урочисте відкриття (адреса: м.Житомир, вул. Шевченка, 2). Це значна подія для всіх жителів Житомира, тому що більшість із нас безпосередньо або опосередковано, але стикається з інфекційними хворобами у дітей і розуміють, наскільки серйозною є ця проблема.
Голова облдержадміністрації Сергій Рижук називає відкриття інфекційного корпусу дитячої міської лікарні суттєвим кроком на шляху реалізації державної політики, спрямованої на покращення медичної допомоги дітям. Адже тут є можливість сконцентрувати всі види медичної допомоги і нарешті вирішити болючу для обласного центру проблему надання кваліфікованої медичної допомоги дітям з інфекційними захворюваннями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...