• Головна
  • Через екологічне лихо на Житомирщині триває перевірка паперової фабрики: штрафи, приписи
16:25, 12 травня 2016 р.

Через екологічне лихо на Житомирщині триває перевірка паперової фабрики: штрафи, приписи

На Житомирщині продовжують досліджувати ситуацію із забрудненням річок у Баранівському районі.

 Вчора, 11 травня, голова облдержадміністрації Сергій Машковський зібрав робочу наради із зазначеного питання.

 Начальник управління екології ОДА Вадим Войцешук розповів про перевірки на ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика», результати аналізів, які вже відомі, та план наступних дій.

 Як повідомлялося раніше, суд надав дозвіл слідчим для проведення позапланової перевірки на території ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика». Однак, керівництво цього підприємства спеціалістів до перевірки не допустило.

 За фактом невиконання законних розпоряджень контролюючих органів (відмови у проведенні перевірки на фабриці) відповідальну посадову особу ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за статтею 188-5 КУпАП.

 Про це повідомляє листом Державна екологічна інспекція України.

 Держекоінспекцією у Хмельницькій області у результаті проведеної перевірки на фабриці встановлено, що очисні споруди підприємства експлуатуються з порушенням правил експлуатації, оскільки виявлено перевищення встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у річку Хомора. Фабрикою розроблено план поточного ремонту очисних споруд  з метою усунення порушення правил їх експлуатації.

 За фактами виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства керівнику підприємства видано припис про усунення виявлених порушень, а відповідальну посадову особу підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за статтею 59 КУпАП.

 Процесуальним керівником подано клопотання про надання дозволу на проведення обшуку в адміністративних будівлях та на території цього підприємства, яке задоволено слідчим суддею.

 Відповідно до ухвали слідчого судді, 10 травня цього року, за участю спеціалістів екологічної інспекції, на підприємстві проведено обшук та обстежено систему очисних споруд. Під час обшуку виявлено труби водовідведення очисних споруд, з яких безпосередньо в р. Хомору здійснюються викиди (ймовірне джерело забруднення), відібрано зразки води у різних місцях річки, вилучено відповідну документацію тощо.

 Наразі триває досудове слідство, яке проводиться місцевими органами поліції.

 Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення правил охорони вод, що спричинило забруднення поверхневих вод і створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля, за ч. 1 ст. 242 КК України, здійснюється Новоград-Волинською місцевою прокуратурою.

 Сергій Машковський наголосив на необхідності створити план конкретних дій з чіткими термінами для найшвидшого вирішення ситуації – ліквідації екологічного лиха та притягнення винних до відповідальності.

 Нагадуємо, що у квітні у річку Хомора було здійснено несанкціонований скид відходів виробництва. У зв’язку з цим в області оголошено надзвичайну ситуацію природного характеру об'єктового рівня.

 Пізніше вдруге відбувся несанкціонований скид відходів виробництва у річку Хомора.

 10 квітня вже стали відомі результати аналізів, які проводив Інститут колоїдної хімії та хімії води.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#баранівка #случ #хомора #забруднення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...