• Головна
  • В Камінь-Каширському районі дошкільнята відвідують дитсадки, зведені у «голландському» стилі
10:17, 3 березня 2012 р.

В Камінь-Каширському районі дошкільнята відвідують дитсадки, зведені у «голландському» стилі

У Камінь-Каширському районі відбулось виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. Про це повідомляє «Волинська правда».
Головною темою засідання було питання співпраці місцевого самоврядування та виконавчої влади району з питань реалізації ініціативи громад та вирішення питань соціально-економічного розвитку району. Як підкреслив голова Камінь-Каширської РДА Іван Вовк, головним принципом діяльності райдержадміністрації та районної ради є не «перетягування ковдри», а ефективна співпраця у вирішенні конкретних проблем як громади району в цілому, так і конкретних територіальних громад.Зокрема учасники семінару змогли на конкретних прикладах переконатись, як можна успішно реалізовувати актуальні для розвитку і функціонування місцевих громад проекти, використовуючи ініціативу місцевих мешканців і сприяння влади та, при потребі, кошти спонсорів.

Так мешканці села Кримне Броницької сільради минулоріч за півтора дня розібрали напівзруйновану будівлю сільського ФАПу і звели нову. «17 – 18 червня ми його розібрали, а 19 серпня вже була здана нова будівля. 15 тисяч гривень ми отримали від влади, 15 тисяч – від райлікарні, 20 тисяч гривень зібрала громада, а працювали люди безкоштовно самі для себе», – розповів Броницький сільський голова Петро Кошелюк.

А у селі Видричі із викупленого за 50 тисяч гривень з районного бюджету коштів «безхозного» приміщення колишнього колгоспу вдалось зробити сучасний дитсадок. На облаштування ЖНЗ із районного бюджету було спрямовано 500 тисяч гривень, збирали кошти також місцеві селяни, допоміг і меценат – виходець із цього ж таки села. «Батьки дуже хотіли, щоб діти отримували якісну дошкільну освіту. Стосовно зовнішнього вигляду, то наш садочок розписаний ззовні в стилі голландського живописця Піта Модріана. Такі архітектурні форми можна побачити лише в Нідерландах і в околицях Москви. Проект був розроблений російською фірмою, а в Камені-Каширському знайшлись дівчата, які взялись розмалювати наш садочок», – розповів начальник відділу освіти і науки Камінь-Каширської РДА Віктор Пась.

Облаштовано було також і нове приміщення районної бібліотеки. За 250 тисяч гривень, виділених згідно рішення депутатів райради, вдалось повністю зробити чудові умови для функціонування районної книгарні. До слова, там є навіть душові кімнати.

А у селі Краснилівка місцева молодь самотужки вирішила проблему дозвілля. Без будь-яких затрат, за виключенням доставленого меценатом лісоматеріалу, молоді люди звели хоч і невеликий, але такий, що цілком задовольняє потреби місцевої молоді, клуб.

«Ініціативи громади треба підтримувати. Але їх також треба і викликати», – наголосив, під час роботи Координаціної ради в районі голова Волинської обласної ради Володимир Войтович.

Учасники засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради мали нагоду відвідати із екскурсією районний краєзнавчий музей, а також найбільшу православну святиню Камінь-Каширшини – Свято-Стрітенський жіночий монастир УПЦ в селі Михнівка.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...