
16:45, 7 березня 2012 р.
Прокуратура відсудила у Житомира всі світлофори
Прокуратура хоче забрати з комунальної власності Житомира всю дорожньо-транспортну інфраструктура - світлофори, дорожні знаки, розмітку - і передати державному підприємтсву МВС України "Інформ-Ресурс".
А в "Інформ-Ресурсі" прямим текстом заявляють - все це вони планують потім здавати назад в аренду Житомиру. Звісно ж не безкоштовно. Тож вже найближчим часом в мітсі можуть просто вимкнути всі світлофори. Про таку парадоксальну ситуацію газеті "20хвилин" розповів Вадим Вербило, заступник директора СМЕУ Житомирської міської ріди. Саме його організація останні роки опікується світлофорами і знаками.
- Раніше за світлофори і дорожню інфрастурктуру в місті відповідав СМЕД ДАІ (Спеціалізовані монтажні експлуатаційні дільниці ДАІ). Але держава не виділяла достатні кошти для нормальної роботи цієї організації. Тому аби не лишитись взаглі без світлофорів фінансувати СМЕД почали з міського бюджету. А в 2010 році КРУ провела перевірку і постановила, що з міського бюджету фінансувати державну установу ніхто не має права. Чотирьох працівників міськради за це було звільнено, а СМЕД взагалі залишилась без грошей. Звідти звільнились всі працівники. В місті декілька місяців був справжній світлофорний хаос, - розповів Вадим Вербило.
Щоб хоча б якось навести лад і забезпечити безпеку дорожнього руху в Житомирі, міська влада створила СМЕУ - спеціалізовану монтажно-експлуатаційну учтанову, якій і передало все майно, що належало СМЕД. Рішення логічне, особливо якщо врахувати, що остання давно фінансувалась за рахунок міськради. Але МВС дозволу на таку процедуру не дало і зажадало, щоб майно віддали ДП "Інформ-Ресурс". СМЕУ все рівно створили, а ДП подало в суд.
Позов в господарському суді міста Житомира було відхилено. Тоді заступник прокурора Житомирської області подав апеляцію у Апеляційний суд у Рівному. Той, неочікувано для міста, позов задовольнило. Суд приписав СМЕУ повернути все майно СМЕД ДАІ
- Якби ми навіть дуже хотіли виконати рішення суду, то не змогли - СМЕД давно існує лише на папері, там нема жодного працівника, нема навіть керівника. Кому передаваи майно? Ми написали це судовому виконавцю. Тоді судовий виконавець фактично змінив самчинно рішення суду і приписав нам досліво: "передати майно голові комісії припинення СМЕД УДАІ УМВС Примачеку М.С.". А мова йде про майно на суму два мільйони гривень і безпеку сотень і тисяч учасників дорожнього руху в Житомирі, - жаліється Вербило.
В СМЕУ наголошують, що ДП "Інформ-Ресурс" не виробничою. Вона зареєстрована у Запоріжжі та займається роботою з видачі дозвільних документів, що геть не пов’язано з роботою світлофорів Житомира. Там немає ніяких спеціалістів, які могли б обслуговувати ті ж світлофорні об’єкти. По суті єдине, що може зробити ця організація - віддати все майно в аренду місту і мати від цього зиск і гроші. Але ж це не комерційна а державна установа. Та й поки всі процедури виконувтимуть та домовлятимуться - світлофори не працюватимуть. Чиї інтереси в такому випадку відстоює прокуратура - незрозуміло. До речі ДП "Інформ-Ресурс" фігурує в іншому скандалі в Житомирі - щодо незаконного стягнення грошей при оформленні закордонних паспортів, яку активно розкручує ДемАльянс.
Зараз керівника СМЕУ вже декілька тижнів викликають в прокуратуру та погрожують штрафами та тюрмою. Газета "20хвилин" спробує в наступних номерах дізантись у представників ДП "Інформ-Ресурс" та прокуратури яку мету вони переслідують і що планують робити із світлофорами.
Довідково: Зараз в Житомирі нараховуються більше тисячі світлофорів, які обслуговують 92 світлофорних об’єкти. В СМЕУ міськради працює 34 людини, в тму числі висококвалфіковані спеціалісти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:05
26 квітня
Оголошення
19:32, 22 квітня
14:44, 15 квітня
19:32, 22 квітня
19:32, 22 квітня
14:45, 15 квітня
live comments feed...