• Головна
  • У Радомишлі пройшла наукова конференція з нагоди 300-рiччя Житомирської унії
09:40, 6 червня 2016 р.

У Радомишлі пройшла наукова конференція з нагоди 300-рiччя Житомирської унії

4 червня, Ювілейна наукова конференція продовжила свою роботу в Радомишлі, що на Житомирщині. Перший день конференції проходив у місті Києві.

 Організаторами конференції є Національний університет «Києво-Могилянська академія» (Факультет гуманітарних наук, Кафедра історії), Київська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви, Український католицький університет (Гуманітарний та Філософсько-богословський факультети).

 Професор Ігор Скочиляс зауважив, що Радомишль впродовж 1747-1795 років виконував функції фактичної «столиці» Унійної Церкви й резиденції Київських митрополитів Флоріана (Гребницького), Феліціана Пилипа (Володковича), Ясона (Смогоржевського) і Теодозія (Ростоцького).

 Другий конференційний день розпочали з Молебня до Христа Милосердного у замковій каплиці Радомишля. Молебень провів Єпископ-помічник Київський Владика Йосиф Мілян.

 Після молитви учасники заходу мали нагоду ознайомитися з історико-культурним комплексом «Замок Радомисль» й унікальною колекцією артефактів музею української домашньої ікони «Душа України».

  «Я не знаю, чи історики достеменно скажуть, чи ця Унія була підписана в Житомирі або в Радомишлі. Адже в Радомишлі сьогодні середня школа побудована на мурах колишнього митрополичого будинку УГКЦ, і тут є сліди нашого буття», – зазначив єпископ.

 Учасники конференції розглянули такі питання: релігія і культура Правобережної України, релігійне малярство Правобережної України кінця XVII – першої третини, унія в Брацлавському і Київському воєводствах та інші.

 Завершуючи конференцiю, Владика подякував усім: «Думаю, що це не остання крапка нашої роботи над питанням Житомирської Унії. Сердечно дякую пані Ользі Богомолець, господині цього комплексу. Адже неможливо було б говорити про Житомирську Унію, не будучи в замку Радомишля».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#радомишль #унія #єпископ #конференція #замок радомисль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...