• Головна
  • На Житомирщині санітарні рубки проходять після обговорення з громадами
11:30, 8 червня 2016 р.

На Житомирщині санітарні рубки проходять після обговорення з громадами

На Житомирщині впроваджено практику, за якої лісівники санітарні рубки в лісах лісогосподарських підприємств проводять лише після обговорення з місцевим населенням.

Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський в ході прес-туру, присвяченого проблемам масового всихання хвойних насаджень на території Малинського держлісгоспу, інформує прес-служба ЖОУЛМГ.

Ураження дерев проявляється з пожовтіння, а згодом і побуріння хвої, починаючи з верхівки до кінцівки скелетних гілок. Найбільшої інтенсивності процес набув в останні роки, що викликано кліматичними змінами.

 Санітарний стан таких лісових насаджень вимагає глибокого вивчення та постійного моніторингу за даними процесами. Адже вчасне втручання, з метою зменшення означених шкодочинних факторів, збереже лісові масиви від деградації і дозволить покращити санітарний стан насаджень та отримати деревину, яка ще не втратила товарної якості.    

За статистикою обсяги суцільних санітарних рубок різко збільшились саме за останні 5 років.

«Аби громадськість не сумнівалася, чи є підстави для проведення санітарних заходів  – ми запрошуємо активістів, депутатів сільських рад в осередки хворого лісу, аби обговорити ці проблеми», - зазначив Андрій Курінський.

На початок 2016 року площа зареєстрованих осередків хвоє-листогризучих шкідників становила 7,8 тис. га, площа зареєстрованих осередків хвороб становила 25,6 тис. га.

З метою приведення лісів до належного санітарного стану підвідомчими підприємствами управління в поточному році проведено санітарно-оздоровчі заходи на площі 7,7 тис. га.

«Ми маємо сьогодні дбати, аби покоління, які житимуть після нас, не лишилися без лісу, а мали здорові насадження. Але якщо науковці найближчим часом не запропонують нам інших шляхів боротьби з хворобами та шкідниками – ми змушені прибирати хворі дерева і таким чином покращувати санітарний стан наших лісів – підсумував Андрій Курінський.»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #санітарні рубки #громади. обговорення #всихання #ліс #андрій курінський
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...