![](https://s.0412.ua/section/logo/upload/pers/28/logo.png?20240727)
11:30, 8 червня 2016 р.
На Житомирщині санітарні рубки проходять після обговорення з громадами
На Житомирщині впроваджено практику, за якої лісівники санітарні рубки в лісах лісогосподарських підприємств проводять лише після обговорення з місцевим населенням.
Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський в ході прес-туру, присвяченого проблемам масового всихання хвойних насаджень на території Малинського держлісгоспу, інформує прес-служба ЖОУЛМГ.
Ураження дерев проявляється з пожовтіння, а згодом і побуріння хвої, починаючи з верхівки до кінцівки скелетних гілок. Найбільшої інтенсивності процес набув в останні роки, що викликано кліматичними змінами.
Санітарний стан таких лісових насаджень вимагає глибокого вивчення та постійного моніторингу за даними процесами. Адже вчасне втручання, з метою зменшення означених шкодочинних факторів, збереже лісові масиви від деградації і дозволить покращити санітарний стан насаджень та отримати деревину, яка ще не втратила товарної якості.
За статистикою обсяги суцільних санітарних рубок різко збільшились саме за останні 5 років.
«Аби громадськість не сумнівалася, чи є підстави для проведення санітарних заходів – ми запрошуємо активістів, депутатів сільських рад в осередки хворого лісу, аби обговорити ці проблеми», - зазначив Андрій Курінський.
На початок 2016 року площа зареєстрованих осередків хвоє-листогризучих шкідників становила 7,8 тис. га, площа зареєстрованих осередків хвороб становила 25,6 тис. га.
З метою приведення лісів до належного санітарного стану підвідомчими підприємствами управління в поточному році проведено санітарно-оздоровчі заходи на площі 7,7 тис. га.
«Ми маємо сьогодні дбати, аби покоління, які житимуть після нас, не лишилися без лісу, а мали здорові насадження. Але якщо науковці найближчим часом не запропонують нам інших шляхів боротьби з хворобами та шкідниками – ми змушені прибирати хворі дерева і таким чином покращувати санітарний стан наших лісів – підсумував Андрій Курінський.»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
Як обміняти старий блендер на новий перфоратор зі знижкою: умови Trade-in від Dnipro-M
Новини компаній
13:00
23 липня
ТОП новини
Оголошення
13:13, 21 липня
17:03, 19 липня
16:17, 22 липня
6
live comments feed...