• Головна
  • Житомир відвідала делегація Пармського університету
Семінар
13:05, 15 червня 2016 р.

Житомир відвідала делегація Пармського університету

Семінар

13 червня до ЖДУ імені Івана Франка вкотре прибула делегація ЧЕІС Солідаріта Реджо Емілія Громадської організації ІСКОС Емілія Романья Регіонального управління Емілія Романья (Італія), Пармського університету.

Мета приїзду делегації – зустріч з науковцями ЖДУ імені Івана Франка та вихователями навчальних закладів міста та області, які активно впроваджують інклюзивну освіту, на вже другому дводенному науково-практичному семінарі з питань інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах. Серед делегатів доктор філософії, професор Пармського, Болонського та Міланського університетів (Італія), почесний професор ЖДУ імені Івана Франка Дімітріс Аргіропоулос, професор Пармського університету Ерманно Мацца, координатор співпраці від ІСКОС Марія Антоніетта Маджо, шкільний інспектор Даніела Інчерті та шкільний вихователь Стефано Тодескі.

Ще у вересні 2015 року науковці ЖДУ імені Івана Франка та Пармського університету (Італія) започаткували новий Міжнародний італійсько-український проект співробітництва «Дошкільні заклади та відносини між сім’єю, суспільством та навчальним закладом щодо дітей з особливими потребами від 0 до 6 років у м. Житомирі – Україна», який реалізується Громадською організацією ІСКОС Емілія Романья Онлус (м. Болонія, Італія) та Житомирським державним університетом iмені Івана Франка. Старт проекту виявився вдалим, адже за 10 місяців плідного співробітництва було реалізовано два етапи.

Перший – семінар та майстер-класи від італійських колег в Україні, у якому взяли участь близько 30 вихователів дошкільних навчальних закладів міста та області і студентів ЖДУ імені Івана Франка. Усі вони отримали сертифікати, дехто з учасників першого семінару вже працює у сфері інклюзивної освіти.

Другий етап – тижневий семінар в Італії, під час якого науковці з ЖДУ ознайомилися з усіма рівнями інклюзивної освіти: дитячий садочок, початкова і середня школи та університет. Також українські науковці мали змогу почитати лекції в Пармському університеті та поділитися власним досвідом у сфері інклюзивної освіти.

Наразі прийшов час і для третього етапу: другого дводенного науково-практичного семінару «Дошкільний навчальний заклад – інклюзія дітей з особливими освітніми потребами».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #жду франка #пармський університет #інклюзивна освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...