• Головна
  • Прокуратура Житомирщини оскаржила рішення про необґрунтоване стягнення з установи понад 4 млн грн
13:43, 22 червня 2016 р.

Прокуратура Житомирщини оскаржила рішення про необґрунтоване стягнення з установи понад 4 млн грн

Рішенням господарського суду Житомирської області від 28.07.2015 з комунальної установи “Обласна база спеціального медичного постачання” Житомирської облради на користь комерційної структури стягнуто 4,6 млн грн боргу за поставлений товар — спеціальне медичне обладнання, а також 4,2 млн грн штрафних санкцій за несвоєчасну оплату.

Прокуратурою вивчено зазначене рішення та установлено, що штрафні санкції стягнуто безпідставно, судовий акт у цій частині постановлено усупереч вимогам чинних Цивільного та Господарського кодексів України.

Зокрема, нормами чинного цивільного законодавства передбачено можливість застосування штрафних санкцій за невиконання грошового зобов'язання лише у разі наявності вини боржника. Відповідно до умов укладеного договору поставки медичного обладнання, оплата мала здійснюватися лише після надходження субвенції з Державного бюджету. Проте господарський суд, незважаючи на відсутність цих коштів на рахунках відповідача, застосував грошові санкції щодо комунальної установи.

Більше того, попри загрозу арешту та реалізації майна боржника, виконавчою службою зазначене рішення суду сторонами спору в апеляційному порядку не оскаржено.

З огляду на викладене та враховуючи, що комунальна установа здійснює діяльність із зберігання та обслуговування матеріальних цінностей державного резерву мобілізаційного призначення, тобто діяльність щодо безпеки населення у надзвичайних ситуаціях, а також забезпечує лікувально-профілактичні заклади, підприємства, організації та населення лікарськими засобами, майном і обладнанням медичного призначення та медичною технікою, прокуратурою області зазначене рішення суду оскаржено в апеляційному порядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #комунальна установа #апеляція #прокуратура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...