13:20, 20 березня 2012 р.

Жінка п'яниця в сім'ї горе

Вкрай важко залишатися байдужим, коли поряд з тобою блукає дитяче горе. А ще прикро та невимовно боляче від того, що в окремих випадках «квіти життя» виявляються раптом зовсім непотрібними найріднішим людям. Часто ті, що народили і подарували своїм чадам цей дивовижний і такий жорстокий світ, більше ні на що не здатні. Не тільки з об’єктивних причин, а ще й переважно тому, що, затуркані своїм неблагополучним життям, вони впевнено крокують у безодню, міцно тримаючи в руках чарку оковитої. А чи є кому до цього діло?
17 березня 36-річну жительку с.Дриглова Чуднівського району працівники міліції доставили до районного відділку після отримання скарги на неї власної матері.
Літня жінка вимушена була вкотре звернутися до правоохоронців, аби втихомирити свою доньку, яка разом з чотирма неповнолітніми дітьми проживає в оселі 74-річної матері. Бабуся Марія Степанівна зі сльозами розповіла працівникам міліції, що того дня донька, ледь тримаючись на ногах від хмелю, увійшла до хати після кількаденної відсутності. Та краще б не приходила, адже, переступивши поріг будинку, накинулася на матір з образливими словами та докорами. На ґвалт і крики позбігалися діти, але і їм не вдалося втихомирити свою матусю, що звинувачувала бабусю у всіх смертних гріхах. Ба, п’яна донька навіть спромоглася замахнутися на стареньку. А коли та зателефонувала до міліції, забралася й пішла шукати селом випивки.
До таких витівок, як розповідає Марія Степанівна, домашні вже звикли. Проте материне серце не скам’яніло і тільки дужче болить від кожної перепалки зі своєю донькою та її пропащого життя. А найбільше болить доля власних онуків – трьох дівчат, найстаршій з яких чотирнадцять, та хлопчика, якому ще не виповнилося шести років. Діти фактично кинуті на руки старенькій бабусі, яка вкладає у кожного з них свою душу.
Тим часом горе-матір працівники міліції вирушили шукати по сусідам. І виявили таки її в оселі одного з односельчан, куди жінка час від часу заглядає, аби перехилити чарку оковитої. За словами господаря, вона завжди сама приносить пляшку горілки, яку купує у місцевому магазині. За які кошти, це її товаришам по чарці не цікаво. Однак, за свідченням старенької матері, її донька щоразу їздить до районного центру отримувати гроші на утримання неповнолітніх дітей, проте, додому кошти не потрапляють, та й сама жінка після чергової получки з’являється вдома через декілька днів, щоб затіяти чергову сварку.
На час перебування у райвідділі міліції мати чотирьох неповнолітніх дітей явно перебувала у нетверезому стані, а тому на запитання правоохоронців відповідала нісенітницями. Важко матері було й пригадати, скільки років її дітям, проте жінка намагалася переконати, що тільки вона наглядає за ними та й взагалі є неабиякою господаркою.
Як виявилося, для затриманої жінки розмови з правоохоронцями вже давно не в дивину. З декілька років тому вона розлучилася з чоловіком, який, до речі, теж не гребував заглядати в чарку. Проте відтоді життя не змінилося на краще. За неналежне виконання батьківських обов’язків жінка вже притягувалася до адміністративної відповідальності. Доки відносно неї правоохоронці складали нові протоколи, а заразом намагалися й надоумити, її діти дружно допомагали своїй бабусі по господарству.
– Вони – моя єдина радість, - зізнається Марія Степанівна, не приховуючи старечі сльози. – Старшенька Ліля вміє поратися по господарству не гірше за мене. А Таїса, якій лише дев’ять рочків, навчилася доїти корову і козу. Навіть найменший Вадимчик вже може самостійно нагодувати індиків та курей.
А влітку дітвора разом з бабусею заготовляють у лісі дрова, збирають гриби та ягоди, які потім разом продають людям, аби заробити якусь копійчину. На бабину пенсію ж усім не розігнатися, а на маму, на жаль, розраховувати дітям зась.
– У школу ходять дівчата, а хлопчик ще тільки готується до навчання, - продовжує Марія Степанівна. – Щоранку я прокидаюся о п’ятій годині, готую дітям їсти, заплітаю дівчатам коси і випроводжаю до школи. А матір… спить п’яна. Хіба їй є діло до дітей. Ніби, як твереза, то й уроки з ними візьметься робити, але це буває рідко.
Зі всього видно, що Марія Степанівна онуків сприймає за власних дітей і говорить, що нікому не дозволить когось із них образити. Але ж дітворі, звісно, так хочеться ще й родинного тепла і не тільки бабусиної, а й материнської ласки. Про матінку вони розповідають неохоче. Та воно й зрозуміло: яка б не була, а все ж найрідніша людина. Проте в усіх чотирьох є одне заповітне бажання, яким вони поділилися: аби мама перестала пити і звернула на них увагу…
За словами старшого дільничного Чуднівського РВ УМВС України в Житомирській області Віталія Івашкевича, горе-матір цього разу буде притягнено до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, за появу в громадському місці у нетверезому стані, а також за насильство, вчинене нею в сім’ї відносно власної матері.
Проте адміністративні протоколи, вважають працівники міліції, у таких випадках малоефективні. Сьогодні «зозулі» реально загрожує позбавлення батьківських прав. У такому випадку бабусю поважного віку навряд чи зможуть визнати опікуном чотирьох дітей. А тому, ймовірніше за все, їх помістять в інтернат. Чи стане комусь від цього краще? В даній ситуації, певне ні. Допомогти цій родині можливо лише спільними зусиллями за умови, що ніхто із сільської громади не залишиться осторонь дитячої та старечої біди, та разом навернуть жінку на вірний шлях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...