• Головна
  • У Бердичеві пройшло засідання обласної координаційної ради з питань протидії СНІДу і туберкульозу
16:10, 21 березня 2012 р.

У Бердичеві пройшло засідання обласної координаційної ради з питань протидії СНІДу і туберкульозу

На базі Бердичева днями відбулось виїзне засідання обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-СНІДу. Першим місцем, де приймали начальників відділів освіти і головних санітарних лікарів з усіх куточків Житомирщини, стала 12-та школа.
Освіта Бердичева і зокрема цей заклад має певні напрацювання у напрямку протидії ВІЛ і туберкульозу, повідомив гостям перший заступник міського голови Іван Демусь. Аби не бути голослівними, учасників засідання запросили до спортивної зали, де вони переглянули ігрову програму. Захід підготували та провели фахівці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і управління освіти та науки.
Виконуючи 5 різних завдань, учнівські команди 2-ої, 4-ої, 5-ої, 10-ої та 12-ої шкіл дізнались про шляхи передачі ВІЛ, способи запобігання небажаній вагітності та небезпеку позашлюбних статевих відносин. Саме ігрова форма роботи, на думку спеціалістів, допомагає молоді якнайкраще засвоїти матеріал. Учні «за» такий підхід.
Катерина Штивович, учениця ЗОШ №12: «Якби ми просто сиділи слухали лекцію, ми б менше засвоїли, бо десь нам стало би нецікаво, десь ми б відволіклись. А якщо захід проводиться в ігровій формі, то ми повністю до нього залучені і краще запам’ятовуємо».
За підсумками гри, усі команди отримали майже однаково високу кількість балів, що приємно вразило посадовців.
Іван Демусь, 1-й заступник Бердичівського міського голови: «Мені приємно, що ви, молодь, виховали у собі переконання, що найкраще бути здоровим. Бажаю, щоб ви переконали у цьому ще й своїх друзів».
Віктор Балюрко, заступник голови Житомирської ОДА: «Поки що ми не можемо побороти цих хвороб, епідемія триває, але я вірю в те, що спільними зусиллями ми зможемо зупинити цю біду».
Те, які заходи вживаються на Житомирщині з метою протидії поширенню СНІДу і туберкульозу, учасники засідання обговорювали у педагогічному коледжі. Вся робота обласної координаційної ради здебільшого носить профілактичний характер. Профілактика буває первинною – проводиться у здорових колективах – та вторинною – проводиться з метою недопущення передачі хвороби від людини, що інфікувалась, до здорової.
Ольга Липовецька, заступник начальника управління освіти і науки Житомирської ОДА: «В навчальних закладах області проводиться значна робота щодо профілактики ВІЛ-СНІДу серед учнівської молоді. Велику допомогу надає міжнародний альянс ВІЛ-СНІДУ в Україні, ми співпрацюємо з громадськими організаціями, які працюють у даному напрямку».
Також в області діють 24 «школи сприяння здоров’ю», створюються та впроваджуються авторські програми психологів і соцпедагогів, функціонують лекторії з метою інформування молоді про ВІЛ-СНІД.
Санітарна служба області у 2004-му році започаткувала комплексний підхід щодо організації профілактики хвороб. Зокрема, ведеться контроль за своєчасним флюорографічним обстеженням населення, повідомив заступник головного санітарного лікаря області Іван Киричук. У кожному випадку захворювання служба організовує розслідування, веде моніторинг захворюваності. Загалом, відзначив доповідач, на Житомирщині спостерігається поступове зменшення захворюваності на туберкульоз.
Іван Киричук, заступник головного державного санітарного лікаря області: «Найперше, що ми вивчили, це стан матеріально-технічної бази протитуберкульозних закладів, які існують в області. Усіх їх ми об’їхали . Ми не знайшли таких, які б повністю відповідали санітарним вимогам».
Після такого обстеження, продовжив фахівець, у багатьох тубдиспансерах області було покращено умови, запроваджено роздільний прийом дорослих і дітей.
Іван Киричук, заступник головного державного санітарного лікаря області: «Не буду зупинятися на районах, де покращено бази. На превеликий жаль, місто Бердичів, яке нас сьогодні приймає, крім косметичного ремонту, з 2005-го року не спромоглось навести лад у диспансері. Хоча районна лікарня зробила прекрасний ремонт».
Після усіх обговорень члени координаційної ради вирішили продовжувати й удосконалювати систему роботи в даному напрямку, адже проблема ВІЛ-СІНДу і туберкульозу в області лишається актуальною.

У Бердичеві пройшло засідання обласної координаційної ради з питань протидії СНІДу і туберкульозу, фото-1
У Бердичеві пройшло засідання обласної координаційної ради з питань протидії СНІДу і туберкульозу, фото-2
У Бердичеві пройшло засідання обласної координаційної ради з питань протидії СНІДу і туберкульозу, фото-3
У Бердичеві пройшло засідання обласної координаційної ради з питань протидії СНІДу і туберкульозу, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...