• Головна
  • На Житомирщині стартує новий соціальний проект на допомогу дітям-сиротам
13:29, 27 березня 2012 р.

На Житомирщині стартує новий соціальний проект на допомогу дітям-сиротам

29 березня 2012 року о 10.30 в Житомирському прес клубі Фонд Східна Європа у партнерстві з Житомирською обласною Асоціацією фахівців соціальної сфери  презентує проект «Кожен має право на працю: партнерство заради покращення можливостей для працевлаштування вразливої молоді»
Проект реалізується Фондом Східна Європа за рахунок коштів, наданих Всесвітнім Дитячим Фондом (WCF) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Фонд Євразія. Місцевим партнером проекту є Житомирська обласна Асоціація фахівців соціальної сфери і покликаний покращити умови для працевлаштування та соціальної адаптації вразливої молоді, зокрема дітей-сиріт, які навчаються в інтернатах та професійних технічних училищах Житомирської області.

Проект, що стартував восени 2010 року, впроваджувався ФСЄ на Житомирщині за підтримки World Childhood Foundation (Всесвітнього дитячого фонду) та Агентства США з міжнародного розвитку з метою покращити доступ соціальних сиріт до працевлаштування, підвищити якість послуг, що надаються вразливій молоді соціальними службами та налагодити партнерства влади громади та бізнесу для покращення можливостей працевлаштування цієї категорії молоді.
Конференція зібрала понад 60 учасників, серед яких представники місцевих органів влади, центрів зайнятості, громадських організацій та державіних установ, що надають послуги молоді з вразливих категорій. На конференцію також приїхали гості з Харківської області, де ФСЄ впроваджує аналогічний проект. Учасники конференції обговорили результати проекту, що складався з багатьох компонентів, зокрема: підвищення ефективності роботи громадських організацій, які надають послуги вразливим групам молоді шляхом проведення навчання; покращення якості послуг, пов'язаних з працевлаштуванням соціальних сиріт, шляхом впровадження тренігової програми для соціальних працівників; створення механізму ефективного партнерства між місцевими громадськими організаціями, соціальними службами та роботодавцями з метою покращення доступу соціальних сиріт до працевлаштування, а також проведення інтенсивного навчання молоді з вразливих категорій у сфері покращення життєвих навичок та можливостей працевлаштування.
Цей річний проект вже допоміг більше як 250 сиротам з 16 ПТУ Житомирщини підвищити  їх потенціал та конкурентність на ринку праці завдяки проведеному навчанню та наданню додаткових інформаційних та консультаційних послуг  з профорієнтації та працевлаштування. ФСЄ також провів для сиріт інтенсивну навчальну програму з життєвих навичок.   
ФСЄ провів інтенсивне навчання для понад 60 представників навчальних та соціальних закладів та громадських організацій Житомирщини,що працюють з молоддю з вразливих категорій,  які мали можливість удосконалити знання і практичні навички, необхідні для того, щоб ефективно працювати з своїми підопічними, допомагаючи їм навчитись планувати свій бюджет та правильно розподілити власний час. Також велика увага приділялась питанню розвитку навичок спілкування, та роботі в команді, що дуже актуально при знайомстві з роботодавцями та зовнішнім середовищем. Серед інших тренінгів, які будуть проведені незабаром для працівників соціальної сфери,  наступні: «Менеджмент соціальної роботи», «Права людини», «Сім‘я», «Здоровий спосіб життя», «Профорієнтація та працевлаштування». Цей тренінговий курс покликаний удосконалити знання та вміння працівників соціальної сфери, щоб вони могли надавати більш кваліфіковану допомогу вразливій молоді.
Також ФСЄ розробив та поширив серед цільової аудиторії дві дуже цікаві публікації: практичний посібник для тренерів стосовно різних аспектів та програм проведення тренінгів для вразливої молоді з питань розвитку життєвих навичок і довідник «Вчимося самостійності» безпосередньо для молоді, де систематизовано багато корисної інформації з різних сфер життя, включаючи питання пошуку роботи, підготовки резюме, розвитку комунікаційних навичок. Довідник також містить контактну інформацію центрів зайнятості та освітніх установ; у додатках можна знайти шаблони необхідних документів.  
Проект ФСЄ «Кожен має право на працю» вже допоміг багатьом молодим українцям з вразливих категорій з Харківської, Львівської, Луганської та Дніпропетровської областей.

Детальніше про проблеми дітей-сиріт Житомирщини та про мету , завдання і заходи проекту під час прес-конференції розкажуть :
Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа
Крістіна Баграмян, координатор програм Фонду Східна Європа
Сюзен Дракборг, регіональний менеджер по Україні, Всесвітній Дитячий Фонд
Олена Савельєва ,начальник  служби у справах дітей Житомирської ОДА
Вероніка  Мишковська  , координатора проекту в м. Житомирі

Прес-конференція відбудеться 29 березня (четвер) о 10.30  за адресою:
майдан ім. С. П. Корольова 12 , 2-ий поверх, прес-клуб.           

Контакти:
Новожилова Ірина, 0412474709
0674104958

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...