• Головна
  • Мешканцю Малина "виграш" автомобіля обійшовся у 14 тисяч гривень
Шахрайство
17:15, 22 липня 2016 р.

Мешканцю Малина "виграш" автомобіля обійшовся у 14 тисяч гривень

Шахрайство

Двоє жителів Житомирщини потрапили на гачок шахраїв, повіривши у дивовижний виграш вартісних автівок і перерахувавши на банківські рахунки понад 30 тисяч гривень. 

Про це розповіли у відділі комунікації ГУНП в Житомирській області.

До Малинського відділення поліції звернувся 30-річний житель райцентру із повідомленням про ошуканство. Чоловік розповів, що сплатив понад 14 тисяч гривень на банківський рахунок як податок ті витрати на транспортування виграної вартісної іномарки.

За словами заявника, уночі на його стільниковий телефон надійшло СМС-повідомлення про те, що номер його мобільного опинився у списках небагатьох переможців, яким пощастило стати власниками вартісних автівок відомих іноземних марок. Акцію, мовляв, проводило офіційне представництво компанії-бренду.

Ознайомившись з таким сюрпризом, чоловік терміново зателефонував за вказаним у СМС-ці номером і абонент, який назвався офіційним представником автосалону, підтвердив його виграш, люб’язно розповів, яким чином він може забрати автівку. Умовами для офіційного її отримання були сплата одного відсотку від вартості виграшу в якості податку і оплата витрат на транспортування автівки з м. Харкова.

Тож «переможець» зважився на ризик і перерахував понад 14 тисяч гривень на продиктований йому рахунок. Однак після успішно проведеної операції так зване «офіційне представництво» автосалону більше не відповідало на наполегливі дзвінки чоловіка.

З аналогічною історією до поліції звернулася і 26-річна олевчанка. За омріяний автомобіль іноземної марки вона перерахувала пройдисвітам понад 18 тисяч гривень.

Правоохоронці кваліфікували описані вище події як шахрайство і відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України, у рамках яких встановлюють усі обставини і осіб, причетних до ошуканства.

Водночас поліція застерігає інших громадян від необачних кроків і наполягає на обдумуванні кожної дії, пов’язаної з будь-якими фінансовими операціями, особливо якщо за їх проведення незнайомці обіцяють неймовірні переваги:

1. Пам’ятайте, що про проведення будь-яких акцій потенційного учасника сповіщають заздалегідь, інші ж таємні розіграші можуть мати лише кримінальний характер.

2. Справжнє сповіщення про виграш не надходить уночі у вигляді СМС-повідомлень, незалежно, від імені якої брендової компанії чи загальновідомого банку вони розсилаються.

3. Якщо на інтернет-сайті нібито офіційного представництва компанії (по запропонованій вам у СМС-ці веб-адресі) ви бачите вказані на ньому цифри вашого мобільника, не вірте! Це так звана «фейкова» інтернет-сторінка, яка не має жодного відношення до справжньої компанії.

4. У жодному разі не погоджуйтесь на пропозицію «офіційного представника» надіслати в електронному варіанті (відскановані) копії ваших особистих документів (паспорту, ідентифікаційного коду) нібито для оформлення виграшу на ваше ім’я. Отримавши необхідні дані, ошуканці використають їх у своїх цілях.

5. Врешті, перш ніж повірити у чиюсь неймовірну щедрість, згадайте, що безкоштовний сир буває лише у мишоловці!

Нагадаємо, що У Житомирі розшукують шахрайку, яка обкрадала пенсіонерів (ФОТО).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#малин #олевськ #виграш #автомобіль #шахраї
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...