16:23, 28 березня 2012 р.

Митниця працює стабільно

Коментуючи поширювану у ЗМІ інформацію щодо відкритого листа Комітету підприємців Льві-вщини про ситуацію на українській митниці, директор Департаменту митного контролю та оформлен-ня Держмитслужби Сергій Сьомка зазначив:
«Ні про яке зупинення зовнішньоекономічної діяльності мова іти не може. Митниця працює стабільно. І ми це доводимо з цифрами в руках.
Коли ми говоримо про динаміку здійснення зовнішньо-економічної діяльності, висновки ми ро-бимо виключно на підставі статистичних показників, які є об’єктивними, виключають суб’єктивні оцінки. І дають змогу реально побачити, як здійснюється ЗЕД, у тому числі і щодо інтенсивності робо-ти митних органів.
Як приклад – ввезення товарів оподатковуваного імпорту. (Тому що ми знаємо, що є товари, які не оподатковуються за українським законодавством. Наприклад ліки, газ, енергозберігаюче обладнан-ня). В порівнянні з березнем 2011 року за неповний березень 2012 загальний тоннаж оподаткова-ного імпорту збільшився на 3 відсотки. І це при тому, що в нас залишилося фактично ще три повних дні роботи. Тобто теза про те, що в нас припинився рух імпортних товарів, абсолютно не підтверджується цифрами.
Наступний показник – кількість оформлених вантажних митних декларац ій, які оформлю-ються на всі імпортовані товари. Кількість таких декларацій у березні 2011 порівняно з березнем 2012 є фактично ідентичними – і це при тому, що місяць іще не закінчився. А з врахуванням робочих днів, що ще залишилися, ми будемо мати додаткове зростання кількості оформлених ВМД,
Щодо кількості суб’єктів, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. В порівнянні з березнем 2011 їхня кількість збільшилася на 4 відсотки. І це не просто статистична кількість – ми говоримо про працюючих суб’єктів ЗЕД. Тобто тих, хто протягом місяця здійснював зовнішньоекономічні операції. Виходить, говоримо про зупинення проц есу оформлення, а кількість суб’єктів та кількість партій товарів, обсягів імпорту збільшується?! Погодьтеся, це нісенітниця. І зро-стають не просто обсяги імпорту, який зайшов на територію України, а імпорту, що вже оформлений та випущений у вільне використання.
За неповний поточний місяць надходження до держбюджету за березень порівняно з мину-лим роком зросли майже на 12 відсотків – на 1 мільярд гривень. Це відбулося як за рахунок зро-стання обсягів імпорту товарів, так і завдяки аналітичній роботі, а також деякій зміні структури імпорту. Приміром, в березні цього року зросло ввезення агрохімічної продукції. І це зрозуміло напередодні посівних робіт.
Тобто ні про яке зупинення зовнішньоекономічної діяльності мова іти не може.
Більше того, про поширювану інформацію щодо начебто коригування чи завищення митної вартості. До відома: обсяг імпортних товарів, оформлених за ціною контракту протягом всіх трьох місяців поточного року залишається практично незмінним – на рівні 85 відсотків. Та 15 відсотків за іншими методами визначення митної вартості. І це статистичний цифровий аналіз».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...