16:23, 28 березня 2012 р.

Митниця працює стабільно

Коментуючи поширювану у ЗМІ інформацію щодо відкритого листа Комітету підприємців Льві-вщини про ситуацію на українській митниці, директор Департаменту митного контролю та оформлен-ня Держмитслужби Сергій Сьомка зазначив:
«Ні про яке зупинення зовнішньоекономічної діяльності мова іти не може. Митниця працює стабільно. І ми це доводимо з цифрами в руках.
Коли ми говоримо про динаміку здійснення зовнішньо-економічної діяльності, висновки ми ро-бимо виключно на підставі статистичних показників, які є об’єктивними, виключають суб’єктивні оцінки. І дають змогу реально побачити, як здійснюється ЗЕД, у тому числі і щодо інтенсивності робо-ти митних органів.
Як приклад – ввезення товарів оподатковуваного імпорту. (Тому що ми знаємо, що є товари, які не оподатковуються за українським законодавством. Наприклад ліки, газ, енергозберігаюче обладнан-ня). В порівнянні з березнем 2011 року за неповний березень 2012 загальний тоннаж оподаткова-ного імпорту збільшився на 3 відсотки. І це при тому, що в нас залишилося фактично ще три повних дні роботи. Тобто теза про те, що в нас припинився рух імпортних товарів, абсолютно не підтверджується цифрами.
Наступний показник – кількість оформлених вантажних митних декларац ій, які оформлю-ються на всі імпортовані товари. Кількість таких декларацій у березні 2011 порівняно з березнем 2012 є фактично ідентичними – і це при тому, що місяць іще не закінчився. А з врахуванням робочих днів, що ще залишилися, ми будемо мати додаткове зростання кількості оформлених ВМД,
Щодо кількості суб’єктів, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. В порівнянні з березнем 2011 їхня кількість збільшилася на 4 відсотки. І це не просто статистична кількість – ми говоримо про працюючих суб’єктів ЗЕД. Тобто тих, хто протягом місяця здійснював зовнішньоекономічні операції. Виходить, говоримо про зупинення проц есу оформлення, а кількість суб’єктів та кількість партій товарів, обсягів імпорту збільшується?! Погодьтеся, це нісенітниця. І зро-стають не просто обсяги імпорту, який зайшов на територію України, а імпорту, що вже оформлений та випущений у вільне використання.
За неповний поточний місяць надходження до держбюджету за березень порівняно з мину-лим роком зросли майже на 12 відсотків – на 1 мільярд гривень. Це відбулося як за рахунок зро-стання обсягів імпорту товарів, так і завдяки аналітичній роботі, а також деякій зміні структури імпорту. Приміром, в березні цього року зросло ввезення агрохімічної продукції. І це зрозуміло напередодні посівних робіт.
Тобто ні про яке зупинення зовнішньоекономічної діяльності мова іти не може.
Більше того, про поширювану інформацію щодо начебто коригування чи завищення митної вартості. До відома: обсяг імпортних товарів, оформлених за ціною контракту протягом всіх трьох місяців поточного року залишається практично незмінним – на рівні 85 відсотків. Та 15 відсотків за іншими методами визначення митної вартості. І це статистичний цифровий аналіз».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
На Житомирщині відбулося спецпогашення марок «Незламні серця» та «30 років КУ «Новоборівський психоневрологічний інтернат»
МАРКА
На Житомирщині патрульні затримали жителя Вінниччини просто під час крадіжки
ПОЛІЦІЯ
Виявити та надолужити навчальні прогалини — МОН та проєкт «SURGE» розробили діагностичні тести для педагогів
МОН
Понад 10 млн грн — Інспекцією обраховано збитки через загибель риби у річці Стручок на Житомирщині
ДЕІ ПОЛІСЬКОГО ОКРУГУ
Оголошення
live comments feed...