• Головна
  • В Житомирі влада економить кошти на зарплати вчителів?
17:26, 29 березня 2012 р.

В Житомирі влада економить кошти на зарплати вчителів?

Влада знайшла зручний спосіб економити бюджетні кошти — на зарплатах вчителів Вже впродовж кількох канікул поспіль педагогам настійливо пропонують йти у відпустки за власний рахунок. Вчителі мусять йти, бо хто захоче сваритися з начальством?

Педагоги обурені — їх лишають зарплатні у єзуїтський спосіб. Адже офіційно вони ніби самі просяться у відпустки за власний рахунок. А насправді пишуть ці заяви за вказівкою начальства. На Житомирщині такий тиск триває вже кілька місяців поспіль.

"Днями наша завуч була на нараді в районі, де ретельно записала всі тези голови райдержадміністрації, — розповідає вчитель з Чуднівського району Анатолій Ставерський. — Керівник району прямим текстом казав, що в період канікул кожен педагог має взяти відпустку за свій рахунок — це зекономить бюджетні кошти. Це вже не вперше у нас такий тиск. А на зимові канікули в школі навіть склали графік таких добровільно-примусових відпусток. Більшість вчителів мусили йти за свій рахунок на три дні. Тож кожен втратив від цього від 300 до 500 гривень зарплати".

Районні чиновники натомість стверджують, що заяви про відпустки — справа суто добровільна. Мовляв, ніхто вчителів силою не примушує сидіти вдома. Проте факт економії коштів визнають."На початку року у нас не вистачало на освіту 5,5 мільйона гривень, — розповідає начальник райвідділу освіти Валерій Супрунов.

— Ми урізали витрати на покращення матеріальної бази. Але все одно лишилося три з половиною мільйони недостачі на зарплати вчителям". Володимир Кривоцюк очолює профспілку вчителів у Чуднівському районі. Чоловік зібрав чимало фактів, коли у відпустку за власний кошт люди мусили йти на канікулах ледь не цілими шкільними колективами. "Загалом в районі працює понад 600 педагогів. На осінніх канікулах, за моїми даними, вдома за власний кошт посиділи до 90% всіх вчителів, — каже пан Володимир.

— З початку року вже на трьох нарадах у районі нам настійливо рекомендували брати такі неоплачувані відпустки. Востаннє — кілька днів тому. Це робиться ніби добровільно, але подібні поради дуже наполегливі". З початку року вже на трьох нарадах у районі нам настійливо рекомендували брати такі неоплачувані відпустки. Востаннє — кілька днів тому. Це робиться ніби добровільно, але подібні поради дуже наполегливі". Між іншим, у подібній до педагогів ситуації на початку року опинилися й медики Житомирщини — їх також "добровільно-примусово" відправляли у відпустки за власний кошт. Тепер настала черга педагогів "економити кошти".

Ці дві категорії бюджетників зазвичай є найслухнянішими "рабами" влади. Але тепер ці люди втомилися мовчати. Вони не хочуть забезпечувати чиновникам "покращення життя вже сьогодні" — своїми грішми.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...