Державний архів Житомирської області показав історію становлення незалежності України

19 серпня, у приміщенні Державного архіву Житомирської області відкрилася виставка архівних документів з нагоди 25-річчя від Дня проголошення незалежності України.

  Експозиція виставки відтворює історію державотворення та боротьби за незалежність України, висвітлює події в Україні під час Революції Гідності 2013-2014 років та сьогодення.

 Період відродження Української держави (1917-1920 років) позначений появою значної кількості конституційно-правових актів, які передбачали організацію державної влади в Україні. Зокрема, на виставці розміщено копії чотирьох Універсалів Української Центральної Ради, Закон УЦР «Про національно-персональну автономію», «Про державну мову на Вкраїні», «Про державний герб України» за 1918 рік.

 Центральне місце в експозиції займають документи, присвячені здобуттю одвічної мрії українського народу – проголошенню Незалежності України. Це насамперед, Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року, Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року та документи Житомирської міської Ради народних депутатів: рішення 2 сесії 21 скликання «Про використання української національної символіки на території міста Житомира», рішення 10 сесія 21 скликання «Про відношення до дій облвиконкому під час державного перевороту 19-21 серпня 1991 року», інформація голови постійної комісії з питань культури, науки, релігії, мови, національних та інтернаціональних відносин депутата Шевчука А.Ф. «Про використання української національної символіки» тощо.

 Виставка триватиме до 25 серпня 2016 року.

житомир архів виставка деньнезалежності
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі