Поблизу Житомира, пройшли військові навчання 26-ї Бердичівської артилерійської бригади
На 240-му центрі підготовки підрозділів, що поблизу Житомира, пройшли військові навчання гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону 26-ї Бердичівської артилерійської бригади. Перевірити, як влучно стріляють бердичівські артилеристи та їхню вправність в управлінні вогнем — головне завдання, що поставив перед командуванням 8-го армійського корпусу Генеральний штаб ЗС України.
Олександр Данилюк, начальник відділу супроводження програм ЦУПВ ГШ ЗСУ: «На скільки спроможна наша артилерія, а саме 26 артбригада, виконати бойове завдання. Вони спроможні це зробити. Солдати пройшли повний цикл, і вчора 9 чоловік повинні були звільнитися з лав ЗСУ, а сьогодні — це їхня оцінка за службу.»
Віктор Муженко, командир 8-го армійського корпусу: «Весь процес підготовки підрозділів розрахований так, що послідовно відпрацьовується ряд завдань. Підсумками цих завдань є проведення таких комплексних контрольних занять. У матеріальному забезпеченні, дійсно, є певні проблеми. Але сьогодні ми знайшли таку можливість і провели заняття саме з цим дивізіоном.»
Ще за два дні до навчань перший гаубичний дивізіон маршем проїхав до місця призначення. Із 18-ти гаубиць, що є у 26-й артбригаді, і в Україні зокрема, на полігон виїхали 6 одиниць техніки. Максимальна дальність пострілу цієї гармати — 24,7 км., розповідають військові, діаметр снаряду — 152 мм. Машина коштує близько півтора мільйона гривень, але для Української армії у такій кількості їх недостатньо, кажуть фахівці. Оскільки самохідна гаубиця має чимало переваг над іншою бойовою технікою.
Юрій Юла, посередник на ІІІ батареї: «Машини — надійні і дуже маневрені. За будь-якої команди, самоходка може переміститись, якщо її засікли. Хвилина часу — і вона пішла з вогневої позиції, зайнявши інший бойовий порядок. А причіпним знаряддям важче.»
Самохідні гаубиці розраховані на знищення наземного противника. Взагалі, щоб здійснити постріл із гармати, потрібно зробити багато точних розрахунків, а це справа нелегка, розповідає Юрій Юла.
Юрій Юла, посередник на ІІІ батареї: «Наш підрозділ виконує завдання щодо підтримки загальновійськових підрозділів. Виявляється ціль на місцевості, командир батареї її засікає, передає старшому офіцеру батареї, який проводить відповідні розрахунки і відкриває вогонь по цілі.»
Дмитро Вишемірський, командир гармати: «У стрільбі залучено 7 чоловік. Від кожного залежить, як гармата вистрелить і як покаже себе у бойових діях. Командир гармати веде розрахунки, є 2 заряджаючих, які підносять снаряди з окопу, є навідник, який працює на приборах наведення і є 2 чоловіка, які заряджають всередині.»
На місці, де впав снаряд, залишається дуже велика воронка. Така, що туди можна загнати автомобіль ГАЗ-66 і його не буде видно, розповідають військові. Головне — аби командування передало точні розрахунки, тоді противника розіб’ють вщент. А цим займається “мозковий центр” навчань — командно-спостережний пункт. Саме тут даються наводки на ціль і перевіряється влучність попадання у неї. Командир 26-ї Бердичівської артилерійської бригади Андрій Маліновський задоволений ходом навчань. Він особисто керував першим дивізіоном бригади і констатував, що його особовий склад готовий захищати Батьківщину.
Андрій Маліновський, командир 26-ї Бердичівської артилерійської бригади: «Із завданням особовий склад, не дивлячись на складні погодні умови та постійне навантаження, впорався на оцінку “добре”. Передбачено заохочення тих, хто проявив себе під час виконання завдання.»
На проведення подібних навчань в ЗС України збільшили фінансування майже у три рази. Тож бойова підготовка військових на полігонах здійснюватиметься відтепер частіше, повідомили у Генеральному штабі.







