• Головна
  • За 10 років на Житомирщині усиновлено 955 дітей
17:03, 28 вересня 2016 р.

За 10 років на Житомирщині усиновлено 955 дітей

Сьогодні, 28 вересня, напередодні Дня усиновлення керівництво області зустрілися із сім’ями, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 День усиновлення в Україні щорічно відзначається 30 вересня. Сьогодні все більше громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, обділених долею. Усиновлення – це особливий вид батьківства і наразі в Україні це пріоритетна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Після усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і стає сином чи донькою.

 На цьому наголошували під час зустрічі голова обласної ради Володимир Ширма, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Олена Савельєва.

 На завершення зустрічі усі родини отримали подарунки, а для дітей служба у справах дітей облдержадміністрації організувала розважальну програму.

 Довідково: На регіональному обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває 885 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (до 5 років – 62, 6-10 років – 165,  11-17 років – 658).

 В період з 2006 по 2016 рік в області усиновлено 955 дітей. Наразі перевага надається національному усиновленню, а не іноземному. Так, громадянами України усиновлено 681 дитину, іноземними громадянами – 274.

 Політика держави також направлена на розвиток і інших форм сімейного виховання дітей, які залишились без піклування батьків, таких як опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

 На обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів перебуває 3152 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 70,05 % виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників. За період з 2006 по 2016 рік в області до зазначеної форми виховання  влаштовано 4268 дітей.

 Крім того, на території області перебуває 21 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників та прибули з Луганської і Донецької областей.

 Також активно розвиваються такі форми сімейного виховання, як дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї. Впродовж 2006 - 2016 років було створено 41 дитячий будинок сімейного типу та 262 прийомні сім’ї. В дані форми виховання влаштовано 633 дитини.

 На даний час в регіоні діють 35 дитячих будинків сімейного типу та 200 прийомних сімей, в яких виховується 616 дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #усиновлення #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...