• Головна
  • На Житомирщині рятувальники застерігають людей обігріватись безпечно
14:15, 10 жовтня 2016 р.

На Житомирщині рятувальники застерігають людей обігріватись безпечно

Всього з початку поточного року службою Цивільного захисту по лінії „101” отримано 4651 повідомлення про виникнення подій різного характеру на території області.

Наслідки надзвичайних подій та ситуацій призвели до загибелі 439 осіб, що на 7% менше, ніж торік. У результаті оперативно вжитих заходів ліквідовано 2424 пожежі, на яких врятовано 39 осіб. Внаслідок пожеж загинуло 58 осіб. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість пожеж менше на 17% (2970), кількість загиблих менше на 17 осіб.

Враховуючи досвід попередніх років, саме в осінньо-зимовий період частішають пожежі, спричинені порушенням правил експлуатації електрообігрівальних приладів і пічного опалення, а також перевантаженням електромережі. Ще одна з найпоширеніших причин загорянь – необережне поводження з вогнем, у першу чергу з вини осіб, які зловживають спиртними напоями.

Рятувальники наголошують на максимальній відповідальності при підготовці оселі до осінньо-зимового періоду. Адже загоряння може статися як в старенькій сільській хатині, так і у комфортабельній квартирі великого міста.

У зв’язку з цим вогнеборці звертаються до населення з проханням не використовувати для обігріву приміщень газові плити, обігрівачі з відкритою поверхнею накалювання та саморобного виготовлення. Також не можна ставити їх близько до меблів, гардин та інших легкозаймистих речей. Найбезпечніше користуватися масляними радіаторами.

Піч – основне джерело пожеж у цей період. Минулого опалювального сезону вона стала причиною 323 пожеж. Тому важливо слідкувати за станом опалювальних печей та димарів, перевірити їх справність та при потребі обов’язково відремонтувати! Загоряння найчастіше відбуваються через перегрівання печей, появу у цегляній кладці тріщин та відсутність протипожежної розділки в місцях проходження димаря крізь дерев’яні конструкції стелі. Також у результаті випадання з топки або зольника вуглин нерідко займається підлога. Тож не залишайте без нагляду розпалені грубки і захистіть підлогу перед топковим отвором печі. 

Зокрема, минулого тижня неправильне влаштування нагрівальної печі та димаря призвело до пожежі у с. Старики Коростенського району. Прохолодного вечора літнє подружжя розтопило грубу в оселі. Через деякий час господар помітив, що горить дерев’яний перестінок між житловими кімнатами. Саме завдяки його пильності й вдалося оперативно зреагувати на ситуацію. Він викликав вогнеборців, які й врятували помешкання від знищення полум’ям.

Задля власної безпеки, залишаючи приміщення чи лягаючи спочивати, потурбуйтеся про те, щоб усі електроприлади були вимкнені. Не вмикайте прилади, що іскрять та перегріваються, а також декілька потужних споживачів електроенергії одночасно.

Дотримуйтесь елементарних порад і осінньо-зимовий період пройде для вас безпечно та комфортно!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #обігрів #піч
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...