• Головна
  • Ректор житомирського вишу став членом-кореспондентом НАПН України
13:04, 24 жовтня 2016 р.

Ректор житомирського вишу став членом-кореспондентом НАПН України

21 жовтня 2016 року на Загальних зборах НАПН України ректора Житомирського державного університету імені Івана Франка Петра Юрійовича Сауха обрано членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук України.

Це звання стало відзнакою внеску Петра Сауха у розвиток науки взагалі, та вищої школи на Житомирщині, зокрема.

Під керівництвом Петра Юрійовича у 2004 році розпорядженням Кабінету Міністрів України Житомирський педагогічний університет стає класичним університетом і отримує назву Житомирський державний університет імені Івана Франка.

Сам професор Петро Саух, будучи відомим менеджером й організатором освіти та науки України, завоював високий авторитет та визнання широкого наукового загалу, громадськості та молоді. Очоливши в 2002 р. Житомирський державний університет імені Івана Франка, він перетворив цей раніше «замкнений» навчальний заклад в складну поліструктурну систему, яка включає навчально-методичні та науково-виробничі комплекси, дослідницькі центри та інститути, значно розширив кількість напрямів педагогічних спеціалізацій. Йому вдалося за відносно короткий період, сформувати досить ефективне інноваційне освітнє середовище в контексті вимог Болонського процесу. Навчальний процес почав здійснюватися з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання і був зорієнтований на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до постійного оновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін в умовах інформаційного суспільства. Сьогодні в університеті успішно діє Центр по роботі з обдарованою студентською молоддю. Створений навчально-методичний комплекс «Полісся», який об’єднує 25 навчальних закладів різного типу дав можливість (принаймні на регіональному рівні) відпрацювати систему оптимізації навчальних планів, уникати міждисциплінарних дублювань, здійснювати організаційний та науково-методичний супровід обдарованих дітей, відпрацьовувати зворотні зв’язки «школа – університет» та моніторити якість підготовки випускників. Особливо високої оцінки заслуговує також створення і успішне функціонування комплексу «ЖДУ ім. І. Франка – ВАТ «Електровимірювач», який забезпечує школи комплектацією класів фізики (електровимірювальні прилади, набірне поле «Школяр» тощо).

Не випадково менеджерські та організаторські заслуги відзначені орденом «За заслуги ІІІ ступеня», а наукові здобутки премією імені Д.І. Чижевського НАН України та Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка.

Нагадаємо, що 20 жовтня Житомирський державний університет відзначив своє 97-річчя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #саух
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...