• Головна
  • Виконання критеріїв – запорука отримання автоматичного відшкодування ПДВ
10:21, 4 травня 2012 р.

Виконання критеріїв – запорука отримання автоматичного відшкодування ПДВ

З нагоди першої річниці дії сервісу автоматичного відшкодування ПДВ та визначення позитивної тенденції у напрацюваннях податкової служби начальник Овруцької МДПІ Віталій Маєвський нещодавно провів зустріч за „круглим столом” із представниками найбільших підприємств - «відшкодуванців»  
Начальник Овруцької МДПІ поінформував присутніх   про  значне зменшення  в минулому році  сум заявок до відшкодування ПДВ з бюджету.  Платниками  району заявлено ПДВ до відшкодування на розрахунковий рахунок  7,0 млн. грн. податку на  додану вартість, що на 5,2 млн.. грн. менше  від 2010 року.  За  2011 рік відшкодовано ПДВ на розрахунковий рахунок в сумі 8,7 млн. грн., проте ні одне із підприємств не змогло отримати автоматичне відшкодування ПДВ. Зі слів Віталія Маєвського підприємства району часто не можуть потрапити до списку підприємств, які отримують автоматичне відшкодування ПДВ, через невиконання одно-двох критеріїв із семи, прописаних в Кодексі. Найчастіше – це рівень середньої зарплати, який повинен не менше ніж у 2,5 рази перевищувати мінімальний встановлений законодавством рівень  у кожному з останніх  4 звітних податкових періодів (кварталів) та відсутність податкового боргу. Водночас керівник міжрайонної державної податкової інспекції вважає, що нова система  - зручна й ефективна, оскільки в ній відсутній людський фактор. Він зауважив, що сама по собі ідея автоматичного відшкодування ПДВ є своєчасною та необхідною умовою сьогодення. Очевидною перевагою цього сервісу є скорочення термінів камеральної перевірки з 30 до 20 днів. Проте процедура ще потребує доопрацювання та розширення можливостей  отримання „автомату” для всіх сумлінних платників податків.
В обговорення  почутого, головний бухгалтер Овруцького щебзаводу Гудилко Тамара Михайлівна, зауважила, що кар’єр здійснює дієві кроки для одержання ПДВ в автоматичному режимі. В продовження розмови головний бухгалтер ПАТ „Овруцький ГЗК „Кварцит” Панкеєва Валентина Михайлівна вказала, що головною перешкодою для отримання автоматичного відшкодування є недосягнення передбаченого кодексом  рівня заробітної плати, який з ряду об’єктивних та суб’єктивних причин  неможливо витримати  на даний час.  З огляду на почуте та проаналізоване, Полховська Маргарита Веніамінівна, головний бухгалтер ПАТ „Ігнатпільський кар’єр” зазначила, що автоматичне відшкодування ПДВ не проходить через те, що податкове навантаження у підприємства нижче, ніж середнє по галузі. Однак, переваги автоматичного відшкодування ПДВ, звісно, імпонують. А тому робота в цьому напрямку продовжуватиметься.

Оголошення
live comments feed...