• Головна
  • Голова Житомирської ОДА шукає енергійну команду та "шукача" інвесторів
Прес-конференція
17:12, 2 листопада 2016 р.

Голова Житомирської ОДА шукає енергійну команду та "шукача" інвесторів

Прес-конференція

Політику "ефективного менеджменту" має наміри втілити новопризначений голова Житомирської ОДА Ігор Гундич. Сьогодні під час прес-конференції посадовець розповів про приорітети та нововедення. Так, у намірах голови ОДА сформувати енергійну та драйвову команду, яка буде віддаватись роботі на 100 %, залучення інвестицій в область, запровадження регіонального ЦНАПу, відкриття сучасного онкодиспансеру, завершення будівництва стадіону "Полісся" тощо.

Для того, щоб Житомирщина була у хабі реформ, керівник області визначив такі основні напрямки діяльності:

  • Підтримка учасників АТО, їх родин – залишається одним із головних наших напрямків діяльності. У планах керівництва області зберегти лідерські позиції по Україні за забезпеченням медичної реабілітації бійців, діяльністю Центру допомоги учасникам АТО.
  • Реалізація реформи децентралізації – вже зараз 10 утворених громад показують приклад Житомирщині, як можна жити, коли люди реально впливають на справи. Понад 60 об’єктів реалізується у 2016 році в ОТГ за рахунок коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури, ДФРР та на основі співфінансування. Власні доходи ОТГ зросли у 3 рази. Сьогодні ОТГ займають 10% території області. До кінця року після виборів у ще 22 громадах територія об’єднаних громад Житомирщини становитиме 35%. У наступному році більше 50% площі області може бути охоплено об’єднаними територіальними громадами.
  • Інвестиційний клімат – у рамках реалізації загальнодержавної стратегії «Україна-2020» та обласної стратегії розвитку до 2020 року Житомирщина посилюватиме співпрацю з інвесторами. Зокрема, ОДА буде не лише відкритою до приїзду інвестора. Адміністрація тепер займатиме активну позицію в пошуку інвесторів за кордоном.

Рада з питань залучення інвестицій, яка працює на Житомирщині, є реальним прикладом спрощення бюрократичних процедур.

У 2017 році на міжнародних заходах та інвестфорумах інвестиційні об’єкти області представлятиме Head Hunter (хед хантер) – окрема людина, яка шукатиме інвесторів.

Вже незабаром на Житомирщині буде презентовано інвестиційний портал області, де будуть розміщені всі інвестиційні пропозиції із позначенням на гугл-карті ділянок.

  • У планах – і сприяння у створенні спільно з польською стороною Центру Підтримки підприємництва. Зараз облдержадміністрацією ведуться переговори з представниками Міністерства економічного розвитку Республіки Польща щодо створення в Житомирській області у рамках програми «Польська допомога з розвитку – 2016»  центру підтримки підприємництва. Структура буде надавати консультації підприємцям та тим хто хоче зайнятися бізнесом у питаннях реєстрації бізнесу, сплати податків, звітності, дозвільних процедур.
  • Енергонезалежність – зараз Житомирщина займає І місце в Україні у впровадженні енергоефективності. У планах на 2017 рік – збільшення котелень на альтернативному паливі ще на 20 одиниць у закладах соціальної сфери. Очікувана економія газу становитиме ще 0,9 млн.м3 (близько 6 млн.грн.). У наступному році близько 55% від кількості котелень в області будуть на альтернативному паливі.
  • Дороги –  понад півмільярда у 2017 році на ремонт доріг в області.
  • Об’єкти ДФРР – їх реалізація продовжиться і в наступному році. Одним із найбільш знакових буде завершення реконструкції стадіону «Полісся».
  • Освіта – пріоритет на якісних освітніх послугах, належно укомплектованих закладах. До кінця 2016 року заплановано відкрити та відновити ще 5 дошкільних навчальних закладів на 92 дитини. Завдання на 2017 рік –  створити опорні школи з інклюзивними класами у всіх районах та ОТГ області (зараз на Житомирщині 19 опорних шкіл)..
  • Медицина – подальша оптимізація та розвиток первинної медико-санітарної допомоги   на засадах сімейної медицини за принципом: кожному мешканцю області – сімейний лікар. Серед найближчих планів – відкриття терапевтичного відділення для лікування постраждалих від аварії на ЧАЕС в обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського.
  • Ініціатива «Відкрита ОДА» – комплекс заходів для посилення публічності в діяльності органу влади:

доручення про відкритість у спілкуванні зі ЗМІ, оперативне і невідкладне надання коментарів і відповідей на запити (уже підписано),

забезпеченням зони вільного Wi-Fi біля адміністрації;

систематичне проведення брифінгів і прес-конференцій;

запровадження у разі відсутності офіційних заходів Free Friday (вільна п’ятниця).

  • 1 млн грн – на ГО – жителі області мають бути не сторонніми спостерігачами, а активними учасниками.

Підтримка ініціатив має бути не лише на словах, а й на ділі. Тому у планах з бюджету-2017 спрямувати 1 млн грн на підтримку ініціатив громадськості.

Однак, це не буде фінансування комунальних послуг чи канцтоварів. Це буде грантова підтримка проектів громадських організацій області на конкурсній основі, публічно і прозоро. Кошти надаватимуться на проекти, які дійсно потрібні громаді. Реалізація таких проектів сприятиме громадським організаціям області в подальшому виходити на міжнародних рівень та залучати гранти від серйозних донорів. Адже вони довіряють організаціям, які мають хорошу історію.

Нагадаємо, 27 жовтня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ №475/2016 «Про призначення І.Гундича головою Житомирської обласної державної адміністрації» та особисто представив у м. Житомирі керівника області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #гундич #ода #область #приорітети
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...