13:24, 4 листопада 2016 р.
Головний прокурор Житомирщини розповів про боротьбу з корупцією
Органами прокуратури Житомирської області, як одним із спеціально уповноважених суб’єктів у сфері запобігання корупції, відповідно до положень ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», з початку цього року внесено органам державної влади та місцевого самоврядування 103 подання з вимогою усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Про це повідомив прокурор Житомирської області Любомир Війтович.
Прокурор області зауважив, що здебільшого порушення стосуються неналежного виконання вимог чинного антикорупційного законодавства щодо створення в органах місцевого самоврядування постійних комісій, які мають здійснювати контроль, надання консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводженні з майном, яке може бути неправомірною вигодою, а також подарунками.
Значна увага приділяється питанням достовірності та повноті відображення посадовцями відомостей у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, а також в електронних деклараціях, що вже подані особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
«Кожне прокурорське подання розглянуто та прийнято відповідні рішення. У більшості випадках проведено службові перевірки та вжито заходів для усунення встановлених порушень. Усього за результатами розгляду актів прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 60 посадових осіб», - уточнив Любомир Війтович.
Керівник обласного відомства поінформував і про результати спільної з іншими правоохоронними органами роботи з цього напряму. Він підкреслив, що вживаються системні заходи, спрямовані на посилення протидії корупційним проявам у регіоні та утвердженню принципу невідворотності відповідальності за корупційні порушення.
«Правоохоронні органи регіону результативно викривають факти адміністративно-караної корупції. Зокрема, поточного року до суду скеровано 54 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, з яких майже половина - 20 складена органами прокуратури. За розглянутими на даний час протоколами судами притягнуто до відповідальності 23 посадовці», - назвав конкретні цифри Любомир Війтович.
Прокурор області розповів, що переважна більшість викритих адміністративних порушень стосувалася невиконання вимог посадовими особами щодо повідомлення про конфлікт інтересів, обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. На винних судом накладено стягнення у виді штрафу на загальну суму понад 55 тис грн.
«Крім цього, стосовно одного правопорушника судом прийнято рішенням про конфіскацію майже 4 млн грн неправомірно одержаного доходу. Це підприємець, який, ставши службовою особою державної лісової охорони, продовжив займатися підприємницькою діяльністю, пов’язаною із лісопильним виробництвом, оптовою торгівлею деревини, у тому числі і за кордон. Порушення посадовцем вимог ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» про обмеження щодо суміщення з іншими видами діяльності закінчилися для нього конфіскацією незаконно одержаних коштів. Завдяки принциповості прокуратури апеляційна інстанція залишила в силі рішення місцевого суду про визнання винним його у вчиненні корупційних дій, - навів конкретний приклад Любомир Війтович.
«Запобігання і протидія корупції сьогодні, як ніколи, є актуальним напрямом діяльності як для органів прокуратури, так і для усіх правоохоронних органів області, і в кожному випадку прокуратура буде принципово ставитися до найменшого корупційного правопорушення», - підсумував керівник обласного відомства.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
10:31
4 жовтня
08:00
4 жовтня
Оголошення
16:11, 2 жовтня
98
12:13, Вчора
08:38, 26 вересня
10:10, 1 жовтня
live comments feed...