• Головна
  • Головний прокурор Житомирщини розповів про боротьбу з корупцією
13:24, 4 листопада 2016 р.

Головний прокурор Житомирщини розповів про боротьбу з корупцією

 Органами прокуратури Житомирської області, як одним із спеціально уповноважених суб’єктів у сфері запобігання корупції, відповідно до положень ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», з початку цього року внесено органам державної влади та місцевого самоврядування 103 подання з вимогою усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Про це повідомив прокурор Житомирської області Любомир Війтович.

Прокурор області зауважив, що здебільшого порушення стосуються неналежного виконання вимог чинного антикорупційного законодавства щодо створення в органах місцевого самоврядування постійних комісій, які мають здійснювати контроль, надання консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводженні з майном, яке може бути неправомірною вигодою, а також подарунками.

Значна увага приділяється питанням достовірності та повноті відображення посадовцями відомостей у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, а також в електронних деклараціях, що вже подані особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

«Кожне прокурорське подання розглянуто та прийнято відповідні рішення. У більшості випадках проведено службові перевірки та вжито заходів для усунення встановлених порушень. Усього за результатами розгляду актів прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 60 посадових осіб», - уточнив Любомир Війтович.

Керівник обласного відомства поінформував і про результати спільної з іншими правоохоронними органами роботи з цього напряму. Він підкреслив, що вживаються системні заходи, спрямовані на посилення протидії корупційним проявам у регіоні та утвердженню принципу невідворотності відповідальності за корупційні порушення.

«Правоохоронні органи регіону результативно викривають факти адміністративно-караної корупції. Зокрема, поточного року до суду скеровано 54 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, з яких майже половина - 20 складена органами прокуратури. За розглянутими на даний час протоколами судами притягнуто до відповідальності 23 посадовці», - назвав конкретні цифри Любомир Війтович.

Прокурор області розповів, що переважна більшість викритих адміністративних порушень стосувалася невиконання вимог посадовими особами щодо повідомлення про конфлікт інтересів, обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. На винних судом накладено стягнення у виді штрафу на загальну суму понад 55 тис грн.

«Крім цього, стосовно одного правопорушника судом прийнято рішенням про конфіскацію майже 4 млн грн неправомірно одержаного доходу. Це підприємець, який, ставши службовою особою державної лісової охорони, продовжив займатися підприємницькою діяльністю, пов’язаною із лісопильним виробництвом, оптовою торгівлею деревини, у тому числі і за кордон. Порушення посадовцем вимог ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» про обмеження щодо суміщення з іншими видами діяльності закінчилися для нього конфіскацією незаконно одержаних коштів. Завдяки принциповості прокуратури апеляційна інстанція залишила в силі рішення місцевого суду про визнання винним його у вчиненні корупційних дій, - навів конкретний приклад Любомир Війтович.

«Запобігання і протидія корупції сьогодні, як ніколи, є актуальним напрямом діяльності як для органів прокуратури, так і для усіх правоохоронних органів області, і в кожному випадку прокуратура буде принципово ставитися до найменшого корупційного правопорушення», - підсумував керівник обласного відомства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війтович #прокурор #корупція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
На Житомирщині невдовзі з'явиться ще один сучасний, якісно оснащений реабілітаційний центр
Реабілітаційний центр
Кілька місяців поспіль боровся за власне життя після тяжкого поранення під Бахмутом: на Житомирщині попрощалися з Героєм
ВІЙНА
У Коростені провели перші операції на хребті за допомогою сучасного рентген апарату С-дуга
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
На Житомирщині завершилась реорганізація обласної служби зайнятості
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Оголошення
live comments feed...