• Головна
  • Житомирська громада вимагає передати повноваження з видобутку бурштину на місцевий рівень
Політичні новини
09:50, 7 листопада 2016 р.

Житомирська громада вимагає передати повноваження з видобутку бурштину на місцевий рівень

Політичні новини

Житомирська громада провела міжрегіональний форум, на якому місцеві активісти вимагали від центральної влади передати повноваження з видобутку бурштину на місцевий рівень.

На заході також були присутні громадські активісти з двох інших областей, де масово видобувають бурштин – Волинської і Рівненської. За підсумками форуму було оголошено про створення громадського руху Наш бурштин, який буде домагатися посилення повноважень місцевої громади.

Лідером руху став активіст з Житомира Андрій Носов. Він заявив, що проблема незаконного видобутку бурштину – одна з найбільш актуальних проблем українського Полісся.

– Коли буде чіткий, зрозумілий і прозорий договірної механізм розподілу коштів від видобутку бурштину, ми зможемо говорити про збільшення відповідальності за незаконний видобуток. Якщо ми цього не зробимо, то будемо і далі витрачати свої ресурси, вбивати екологію, експортувати сировину і годувати цілу обробну галузь в Польщі.

Тому ми будемо залучати до нашого руху усіх небайдужих, усіх патріотів України: активістів, підприємців, місцевих жителів, депутатів усіх рівнів, щоб нас почули, як в Уряді, так і у Верховній Раді, – наголосив глава руху.

Активіст громадської організації Патріоти України Юрій Заболотний заявив, що в Україні необхідно вибудовувати нову державну модель, яка дозволить бурштиновим регіонам створити подобу емірату.

– Такі регіони, як Волинь, як Житомир та Рівне можуть жити, як Арабські Емірати. Коли їдеш по поганих сільських дорогах і бачиш, як ведеться нелегальний видобуток, розумієш, що ці кошти могли б бути спрямовані в місцевий бюджет для потреб місцевого населення, тих же селян, – зазначив активіст.

Таку точку зору підтримала і голова благодійного фонду Сім’я Олена Хачатрян: “Народ може змінити цю саму владу і бурштинову галузь. Дані багатства повинні дістатися і майбутнім поколінням. І Рівненська, Житомирська та Волинська області, де переважно видобувається бурштин, можуть стати такими ж еміратами. Тому всі багатства, всі надра землі за законом повинні належати народу”.

Активіст громадської організації Новий Житомир Наталія Мельничук звернула увагу на нещасні випадки, які відбуваються при незаконному видобутку бурштину.

– Бурштин видобувається вглиб землі до 10 метрів ґрунту. Грунт піщаний, він засипає людей, люди не встигають звідти вибратися. Тому люди гинуть. І це проблема вже не тільки економіки, так як наш регіон не отримує колосальних прибутків від видобутку бурштину, але й масової загибелі людей, – підкреслила експерт.

Учасники зустрічі домовилися продовжувати роботу і найближчим часом представлять зміни в законодавство для передачі повноважень у сфері видобутку бурштину регіонах України.

Житомирська громада вимагає передати повноваження з видобутку бурштину на місцевий рівень, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...