• Головна
  • Молоді політики Житомира переймають досвід Польщі
16:22, 7 листопада 2016 р.

Молоді політики Житомира переймають досвід Польщі

Протягом тижня депутат Богунської районної ради та засновник «Інституту Розвитку Міста» Микола Череднік з навчальним візитом перебував у місті Вроцлав. Під час візиту основну увагу було зосереджено у вивченні досвіду ефективної роботи місцевого самоврядування, організацій, які сприяють розвитку міст та громад, а також роботи політичних партій Польщі.

За час робочого візиту було проведено більше десяти зустрічей з міським головою Вроцлава, а також з менеджментом міської ради, представниками неурядових організацій, політичних партій – провладними та опозиційними.

Навчальний візит був організований Міжнародним Республіканським Інститутом, який допомагає молодим політичним діячам підвищувати власний рівень, а також переймати найкращі практики у роботі європейських міст та інституцій.

«Польські міста є досить подібними до міст України. Особливо це стало відчутно після початку децентралізації та делегуванню повноважень українським містам і громадам. Вроцлав є лідером серед міст Польщі за рівнем розвитку та ростом економіки міста. Це друге місто після Варшави за рівнем росту ВВП. Це досягається спроможністю менеджменту міської ради ефективно працювати як із місцевим бізнесом, так і з іноземними інвесторами. Агентство розвитку Вроцлава за 10 років сприяло створенню 70 000 робочих міст та реалізації 140 інвестиційних проектів. Це справді хороший результат, з якого потрібно брати приклад. Реформа децентралізації, крім бюджетів, дає органам міського самоврядування можливість через власну ефективність і спроможність покращувати життя громад. Якщо місцева влада є ефективною, то від її діяльності покращується якість життя людей. Якщо ж цього не відбувається – потрібно щось змінювати», – каже Микола Череднік.

#житомир #миколачереднік #вроцлав #досвід
Оголошення
live comments feed...