15:26, 9 листопада 2016 р.
На Житомирщині підіб'ють підсумки електронного декларування
У передостанній день жовтня вся країна спостерігала завершення першого етапу звітування посадовцями в новій системі декларування, створеної задля суттєвого дисциплінування влади в Україні та виявлення незаконно набутих активів.
Вивчення електронних декларацій за останні дні викликало справжній шок широкої громадськості. Мова йде не тільки про шикарні автопарки, будинки та квартири, задекларовані посадовцями і народними депутатами. Про їх володіння всім цим було давно відомо. Більш всього вразило величезні об’єми наявних готівкових коштів. До прикладу, народний обранець від Житомира разом з дружиною тримає на руках 2 мільйона доларів та 1 мільйон 400 тисяч євро.
З 18 березня набули чинності зміни до Закону України "Про протидію корупції", згідно з якими декларувати своє майнове становище зобов’язані не лише вищі посадові особи але й держслужбовці категорій «А» і «Б». В Житомирській області це керівництво облдержадміністрації, обласної ради, керівники районних рад, міських рад, їх заступники та секретар, керівники державних органів в області та районах, прокурори і слідчі, судді. Інформація вказується також про членів їхніх сімей та фізичних осіб, з якими декларанти перебувають в так званих "фактичних сімейних відносинах".
Декларація подавали через спеціальний портал https://public.nazk.gov.ua/declaration. Декларацію подавали особи, які працюють на посаді або вже звільнилися, а також особи, які тільки вступили на нову посаду. Всі декларації доступні для відкритого перегляду в мережі інтернет.
Закон передбачає надзвичайно широкий перелік інформації, яку необхідно подавати в декларації, і це добре, оскільки істотно зменшуються можливості для приховування майна. Детальний перелік дивіться в статті 46 Закону України "Про запобігання корупції" та в інфографіці.
Передбачена відповідальність за навмисну подачу недостовірної інформації в деклараціях. Відповідальність передбачена як адміністративна (в разі розбіжностей на суму понад 137 тисяч гривень), так і кримінальна (в разі розбіжностей на суму понад 344 тисяч). До адміністративної відповідальності буде залучати Національне агентство з питань запобігання корупції, а до кримінальної Національне антикорупційне бюро, Державне бюро розслідувань і підрозділи Національної поліції України.
11 листопада о 14-00 в приміщенні прес-клубу реформ, за адресою м. Житомир, майдан ім.С.П.Корольова,12 (2-ий поверх) відбудеться круглий стіл: «Е-декларації: підсумок для Житомирщини».
План проведення заходу
- 09:15 – реєстрація преси та учасників обговорення,
- 09:30 – представлення запрошених гостей та обговорення,
- 09:40 – презентація пропозицій до співпраці,
- 10:00 – запитання та обговорення,
- 10:20 – підбиття підсумків
Гості: Євген Черняк, Рада громадського контролю Національного антикорупційного бюро України, представник Національної агенції запобігання корупції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
Оголошення
09:12, 29 вересня
16:25, 27 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
live comments feed...