• Головна
  • Сьогодні у Житомирі 293 особи обстежено на цукровий діабет
17:18, 10 листопада 2016 р.

Сьогодні у Житомирі 293 особи обстежено на цукровий діабет

10 листопада в поліклініці обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського у рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом відбулася традиційна акція з раннього виявлення цього захворювання. Усі охочі мали можливість безкоштовно перевірити рівень глюкози в крові, визначити можливі ризики виникнення цукрового діабету 2-го типу та отримати консультації лікарів.

У цьогорічній акції, яка спрямована на підвищення рівня обізнаності суспільства про цукровий діабет та популяризацію здорового способу життя взяли участь 293 особи (191 жінка та 102 чоловіків). Підвищений рівень глюкози у крові виявдено у 54 осіб, з них 33 вже є хворими на цукровий діабет, а у 21-ї особи цукровий діабет виявлено вперше.

На консультацію до ендокринолога направлено 54 особи. Обласний позаштатний ендокринолог УОЗ ОДА, завідуюча ендокринологічним відділенням обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського Вікторія Стаховська провела прес-брифінг для представників регіональних ЗМІ.

За словами Вікторії Павлівни, на сьогодні в силу своєї поширеності й важких наслідків цукровий діабет є однією із першочергових медико-соціальних проблем. У світі наразі налічується 415 млн осіб, хворих на цукровий діабет, в Україні таких людей, лише за офіційними даними, зареєстровано понад 1,3 млн, насправді ж їх значно більше. У Житомирській області також спостерігається тенденція до поступового зростання чисельності хворих на цукровий діабет. За останні 10 років кількість людей з діабетом зросла вдвічі, та нараховує майже 40 тисяч, майже 7 тисячам необхідні щоденні ін’єкції інсуліну.

Цукровий діабет – захворювання, успішність лікування якого на 80-95% залежить від самого хворого. Ця хвороба поки що невиліковна, тому хворий довіку щодня має виконувати весь необхідний перелік заходів: збалансувати своє харчування, суворо дотримуючись дієти, проводити комплекс призначених йому фізичних вправ, чітко дотримуватись графіку прийому медикаментозних засобів та знати, як поводити себе у різних життєвих ситуаціях.

 Більшій частині матеріальних витрат і значних людських втрат, які несе поширення епідемії діабету, можна запобігти при правильно організованій на всіх рівнях системі профілактики діабету. Філософія покращення життя хворого на цукровий діабет має бути такою: держава повинна надавати хворому гарантії з отримання медичної та соціальної допомоги, лікарі – кваліфіковано надавати медичну допомогу, в МОЗ України – формувати стратегію надання медичної допомоги. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #цукровийдіабет #обстеження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...