• Головна
  • На Житомирщині засуджено торговця спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації
13:41, 8 травня 2012 р.

На Житомирщині засуджено торговця спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації

Лугинським районним судом Житомирської області завершено розгляд кримінальної справи, порушеної і розслідуваної Службою безпеки України, стосовно місцевого мешканця, який налагодив незаконний збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, заборонених до продажу та використання.
Співробітники СБУ встановили, що 26-річний мешканець районного центру замовляв через мережу Інтернет і отримував з Китаю у поштових відправленнях спеціальні засоби негласного отримання інформації. Надалі, будучи зареєстрованим як продавець на одному із всеукраїнських Інтернет-сайтів електронного аукціону, ділок розміщував об’яви про продаж із детальним описом і специфікацією нелегального товару та незаконно реалізовував жителям різних регіонів України «шпигунські іграшки», закамуфльовані під побутові предмети (наручні годинники з функцією прихованого аудіо- та відеозапису, сонцезахисні окуляри із вмонтованими камерами тощо).
Співробітники СБУ вилучили у зловмисника 8 призначених для подальшої реалізації спецзасобів у вигляді водонепроникних наручних годинників.
Експертиза Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБ України підтвердила належність вилучених пристроїв до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, які мають функції прихованого аудіо- та відеозапису, і торгівля якими підлягає обов’язковому ліцензуванню.
Вироком суду правопорушника визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.359 (незаконне придбання, збут та використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) Кримінального кодексу України.

Оголошення
live comments feed...