• Головна
  • Правоохоронці знищили 400 пакетів фальсіфікованої кави
16:00, 8 травня 2012 р.

Правоохоронці знищили 400 пакетів фальсіфікованої кави

Днями за рішенням суду правоохоронці утилізували 400 двохсотграмових пакетів кави доволі відомої на українському ринку торгівельної марки на загальну суму понад 14,5 тисяч гривень. А все через те, що кавовий продукт не мав жодного відношення до вказаного на упаковці виробника.

За повідомленням СЗГ УМВС в Житомирській області, двадцять ящиків з фальсифікованою кавою було вилучено працівниками управління боротьби з економічними злочинами УМВС України в Житомирській області в одному з районних центрів. Власниця фальсифікату розповіла, що придбала партію кави з метою подальшої реалізації її на Житомирщині. Будучи приватним підприємцем, жінка займалася розповсюдженням харчових продуктів по торгівельним точкам району. Каву в неї замовляли також вуличні торговці, що зазвичай у скверах, парках та ринках пропонують напої «на розлив».

– Те, що це фальсифікат, можна було побачити навіть неозброєним оком, - говорить керівник відділу УДСБЕЗ УМВС України в області Анатолій Корчемлюк. – Дана торгова марка не випускає свою продукцію в упаковках по 200 грамів. Маркування теж не відповідає чинним вимогам.

Вмістом вилучених упаковок займалися експерти з Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС, які своїм висновком офіційно підтвердили, що гранули з пакунку дійсно є кавою, проте дуже низької якості.

Відтак за порушення кримінального законодавства було порушено кримінальну справу за ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) КУ України. Після винесення судом рішення про знищення фальсифікату працівниками міліції в присутності компетентної комісії каву було належним чином утилізовано.

Отож, якщо вирішите посмакувати кавою «на розлив» посеред міського проспекту, будьте обережними. Виявляється, задоволення це сумнівне, втім, як і вміст пластикового стаканчику. А от купуючи каву в магазині, радять правоохоронці, не соромтеся ретельно роздивитися упаковку. Адже фальсифікат можна виявити навіть не розкриваючи пакунку. Уважно придивіться до маркування: на упаковці обов’язково повинні вказуватися вичерпні відомості про виробника та самий продукт, має бути чітко вказаний строк його придатності та реалізації. І якщо, читаючи, ви помітите грубі помилки в написанні слів, можете навіть не сумніватися, що тримаєте в руках фальсифіковану продукцію.

Оголошення
live comments feed...