• Головна
  • На Житомирщині затримали гастролерів-домушників із Запоріжжя
10:51, 10 травня 2012 р.

На Житомирщині затримали гастролерів-домушників із Запоріжжя

Наприкінці квітня оперативники карного розшуку затримали двох чоловіків, які з грудня минулого року гастролювали по чотирьох районах Житомирської області, обкрадаючи квартири місцевих жителів.

Викрити зловмисників правоохоронцям таки вартувало певних зусиль, оскільки злодії діяли за добре відпрацьованою схемою, яка значно утруднювала їх пошуки, повідомляє СЗГ УМВС в Житомирській області. 

В один з вівторків Олександр Іванович, житель м.Коростеня, отримав зарплату і повернувся додому після роботи, як зазвичай, вчасно. Чоловік відкрив замкнені двері ключем і, як ні в чому не бувало, ввійшов у свою квартиру. Дружини вдома не було, незадовго до його приходу вона поїхала в село до родичів. Господар поїв, походив порожніми кімнатами і ліг спати, навіть не підозрюючи, що його квартиру обікрали.

Наступного дня зателефонувала дружина і поцікавилася, чи брав Олександр Іванович гроші із заначки, що зберігалася у шафі. Той відбувся жартами, мовляв, я тут зарплату отримав, з чого б це мені по схованкам сновигати. Коли ж у п'ятницю дружина повернулася додому, то розповіла чоловікові, що з шафи зникли всі грошові заощадження. Раз і чоловік не брав, значить, сталося щось недобре. В черговий раз оглянувши свою квартиру, господарі не помітили нічого дивного: більше не пропало нічого, крім грошей. Навіть золото, яке перебувало на видному місці в іншій кімнаті, залишилося неторканим. Підозри, що хтось таки побував у їхньому домі, виникли у господині тільки після того, як в нижньому відділенні шафи вона виявила розкидані документи і банківські картки, які раніше власноруч розділила і склала в рівну стопку. 

Подружжя збивало з пантелику та обставина, що якихось значних слідів перебування в їх квартирі сторонніх, не було. Тим не менше, таємничим чином з запасів пропали 5 тисяч гривень, але при цьому вхідні двері були замкнені на ключ, як і залишила їх господиня, їдучи в село. Своїми обережними підозрами з приводу крадіжки подружжя поділилося з правоохоронцями, набравши номер міліції.

Почутому в Коростенському міськвідділі навіть не здивувалися, а повідомили заявникам, що вони стали черговими жертвами злодіїв-домушників. І описувана ними картина злочину – далеко не перша в районному центрі. За словами правоохоронців, у Коростені ще з кінця минулого року було зафіксовано декілька квартирних крадіжок з таким же почерком зловмисників, коли вхідні двері обікраденої квартири були замкненими на ключ, а обстановка не була порушеною.

Тим часом своїми злодіяннями домушники-невидимки відзначилися й у інших районних центрах Житомирщини.

- У всіх випадках потерпілі зверталися в міліцію через кілька днів після того, як в їхніх квартирах побували злодії, - розповідає заступник начальника відділу управління карного розшуку Олександр Петрущенко, - тому, звісно, більшість слідів, залишених зловмисниками в квартирі, просто зникала. Тим не менш, нам вдалося встановити особи зловмисників і в кінцевому результаті затримати їх після чергового злочину, скоєного в Новограді-Волинському.

Обидва затриманих - жителі Запоріжжя. Один з них неодноразово судимий за здійснення квартирних крадіжок, а його тюремний стаж в цілому становить близько 26 років. Попередньо встановлено, що на Житомирщину гастролери-домушники навідувалися періодично з єдиною метою. Вибираючи квартири діяли не за чиєюсь «наводкою», а спираючись на чималий досвід в злодійстві такого роду. Вхідні двері відкривали відмичками, а у схованках шукали виключно гроші та золото. Обстановку в квартирах навмисне намагалися не порушувати, як, власне, і не залишати слідів свого перебування на місці злочину. Як тільки справу було зроблено, акуратно зачиняли двері на замок і забиралися геть.

- Велика частина викраденого добра йшла на оплату квартир і придбання наркотиків, оскільки обидва затриманих - наркозалежні люди, - продовжує Олександр Петрущенко. - Вже встановлена причетність затриманих до більш ніж півтора десятки квартирних крадіжок на території Житомирської області. Ще низка подібних злочинів скоєно ними і в інших регіонах України.

За фактами всіх злочинів порушено кримінальні справи за ч.3 ст.185 (Крадіжка з проникненням у приміщення) Кримінального кодексу України. Нині гастролерам-домушникам загрожує тюремний строк до шести років.

Оголошення
live comments feed...