• Головна
  • На Житомирщині до суду передано кримінальну справу організованної групи наркоділків
12:05, 11 травня 2012 р.

На Житомирщині до суду передано кримінальну справу організованної групи наркоділків

40-річний житель Криму організував злочинну групу у складі чотирьох осіб, які займалися розповсюдженням на території Житомирщини особливо небезпечного наркотичного засобу – героїну. Наприкінці минулого року відносно ділків було порушено кримінальну справу за ч.3 ст.307, яку наразі після затвердження обвинувального висновку передано до суду.
У ході проведення досудового слідства встановлено, що упродовж жовтня-грудня 2011 року членами організованої злочинної групи незаконно розповсюджено на території Житомирщини не менше 200 гр наркотичних засобів, що відповідно до чинного законодавства України становить особливо великі розміри. Основними місцями, де наркоділки розвернули свою небезпечну діяльність, стали розважальні і навіть навчальні заклади.
Якщо організатор групи, будучи громадянином іншої держави, тимчасово мешкав у Сімферополі, то інші троє учасників - були жителями міста Бердичева нашої області.
З мінімальної партії у 100 гр за цінами чорного ринку наркозбувачі отримували до 30 тисяч гривень. Як правило, ці кошти організатором групи розподілялись між учасниками, однак їх левова частка йшла на придбання нових поставок.
У своїй діяльності наркозбувачі дотримувались суворих правил конспірації, використовуючи у телефонних розмовах умовні позначення наркотиків, як то «документи» чи «запчастини». Самі ж партії поставлялись на Житомирщину з Криму, як правило, через знайомих або провідників електропотягами у вигляді продуктових передач від імені вигаданих осіб. Десь на дні такої сумки з варенням чи фруктами приховувався небезпечний порошок, про який знали лише постачальник та отримувач товару.
Кожен із учасників групи знав та чітко виконував свої завдання: від налагодження поставок героїну – до реалізації доз серед підлітків та молоді.
Як повідомив начальник Слідчого управління УМВС України в Житомирській області Василь Дячук, після порушення кримінальної справи відносно членів організованої групи, яким, до речі, від 23 до 40 років, стосовно них було обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
Наразі учасникам злочинної групи загрожує реальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 9 до 12 років з конфіскацією майна.
Загалом же, прокоментував Василь Дячук, з початку року на території Житомирщини зареєстровано близько 340 наркозлочинів і майже кожен другий з них пов’язаний з незаконним збутом наркотичних засобів. До кримінальної відповідальності притягнуто 187 осіб, з незаконного обігу під час розслідування кримінальних справ вилучено 23,5 кг наркотиків.

Оголошення
live comments feed...