• Головна
  • Житомир має шанс офіційно підтвердити свій поважний вік
Відео
09:06, 28 листопада 2016 р.

Житомир має шанс офіційно підтвердити свій поважний вік

Відео

У тисячолітньому місті завершили перші археологічні розкопки на Замковій горі, йдеться у ТСН

Тепер науковці вивчають знайдені артефакти. Усі вони, кажуть вчені, допоможуть визначити вік міста. І поки-що легенди про заснування Житомира в ІХ столітті підтверджуються. 

Нині у відрах зі спеціальним розчином археологи миють знахідки. Це називається - камеральна обробка матеріалу. У відмитих шматках вже можна розгледіти предмети. Тут є стародавні монети, глиняний посуд, кахлі, якими облицьовували печі, керамічні козацькі люльки. І головні знахідки - бронзові ґудзики 13 століття, фрагменти скляного посуду і віконниць часів Київської Русі.

Історики кажуть, ці знахідки свідчать, що на цій території було велике місто. Вперше у літописах назва Житомир згадується наприкінці 14 століття. Вчені сподіваються, що розкопки допоможуть відповісти на питання, яким місто було до цього - за часів Київської Русі 12-13 століття. Бо за цей період про нього дуже мало згадок. Археологи зі столиці уже тішаться - в Житомирі знайшли те, що втрачене у Києві. 

"Для нас дуже цікавий литовсько-польський період, тому що в Києві він зберігся дуже погано, перебудовами його практично знищили. В Києві наприклад краще зберіглося ХІ століття ніж ХVІ. В Житомирі навпаки, хороший литовсько-польський період", - каже старший науковий співробітник інституту археології НАН України Михайло Івлєв. 

На місці, де ведуться розкопки, колись стояв замок, а навколо були укріплення. Досі історики не знаходили їхні фундаменти. Сліди цих будівель археологи сподіваються відшукати вже навесні.

#житомир #археологічнідослідження #вік #артефакти
Оголошення
live comments feed...