• Головна
  • Через несправність пічного опалення на Житомирщині горять будинки
13:05, 28 листопада 2016 р.

Через несправність пічного опалення на Житомирщині горять будинки

За оперативними даними, з початку року рятувальниками Житомирщини ліквідовано понад 2700 пожеж, врятовано 42 людини. Внаслідок пожеж загинуло 73 особи. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість пожеж менша на17%, а загиблих - на 11 осіб.

До настання холодів 70 % усіх пожеж були спричинені необережним поводженням з вогнем, левова частка яких - через недотримання правил пожежної безпеки під час прибирання присадибних ділянок, спалювання сухої трави, і куріння, зокрема.

Однак в осінньо-зимовий період зростає кількість пожеж, спричинених недотриманням правил пожежної безпеки при установці та експлуатації печей. До того ж на горищах допускається складування сіна чи інших легкозаймистих речей, а також користування піччю з тріщинами у кладці.

Загалом упродовж доби 27 листопада рятувальниками області ліквідовано 5 пожеж. Усі вони сталися у приватному секторі – у господарчих будівлях, літніх кухнях, лазнях та дерев’яних оселях.

Тож, аби убезпечити свою оселю від пожеж, дослухайтеся до порад фахівців з питань пожежної безпеки:

  • не вмикайте електричних приладів, що іскрять та перегріваються;
  • не користуйтеся піччю, в якій утворилися тріщини;
  • не слід палити груби та печі з незакритою топкою, а дерев’яну підлогу перед нею захистіть металевим листом;
  • не використовуйте для обігріву приміщення саморобні обігрівачі, особливо з відкритою нагрівальною поверхнею; безпечніше обігріватися масляними радіаторами;
  • ніколи не куріть в оселі; куріння в нетверезому стані – основна причина пожеж із трагічними наслідками.
#житомирщина #пічнеопалення #пожежі
Оголошення
live comments feed...